Українські громади завершили перший етап навчання у Школі муніципального менеджменту відходів
02.01.2024Протягом жовтня-грудня представники(-ці) органів місцевого самоврядування, які беруть участь у проєкті «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні», навчалися ефективного управління відходами. Команда ГО «Еколтава» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» організувала для них онлайн-заняття у Школі муніципального менеджменту відходів. Лекції та практикуми для учасників(-ць) проєкту проводили найкращі українські експерти в галузі управління відходами: Юлія Маковецька, Віктор Гуденець, Тетяна Омельяненко та Дмитро Лазненко.
Упродовж трьох місяців учасники(-ці) Школи дізналися про те, як планувати систему управління відходами на місцях, як працювати над підготовкою місцевих планів, на що звертати увагу під час формування технічної та фінансової складової цієї системи.
«Навчання пройшло на високому рівні, всі теми були охоплені, лектори доступно викладали матеріал. Висловлюємо велику вдячність організаторам навчання. Мені найбільше сподобався модуль, присвячений технічним аспектам планування системи управління відходами, розрахунку кількісних показників. Адже за наданими моделями зручно провести необхідні розрахунки, спланувати майбутню систему управління відходами», – розповідає начальник відділу ЖКГ, транспорту, благоустрою та комунальної власності Рокитнівської селищної ради Сергій Новак.
Учасники та учасниці Школи також мали можливість розширювати свої знання з теми ефективного управління відходами, відвідуючи додаткові лекції.
«Особисто я взяла собі дуже багато корисної інформації. Працюю в Гощанській селищній раді три місяці. Долучилася до роботи з нуля, було взагалі важко вписатися в цю тему. Але завдяки Школі ММВ багато чого стало зрозумілим. За три місяці завдяки заняттям ми провели велику роботу: промоніторили старостинські округи щодо поводження з відходами; зробили репортажі про сміттєзвалища, сортування; визначили, які задачі стоять перед ОМС і громадою, для того щоб впровадити належне сортування, відбір ресурсоцінної сировини і багато іншого; запланували зустріч із керівництвом Славутської громади, щоб отримати досвід з управління ТПВ», – головна спеціалістка відділу розвитку громади Гощанської селищної ради Жанна Голубєва.
Упродовж наступних місяців учасники(-ці) Школи ММВ будуть застосовувати здобуті під час навчання знання у практичній діяльності. Вони будуть готувати дорожні карти, які надалі стануть основою для місцевих планів управління відходами в їхніх громадах.
Нагадаємо, проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» стартував влітку цього року і спрямований на те, щоб підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. Участь у ньому беруть 65 громад із семи регіонів України: Полтавської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Львівської, Закарпатської та Одеської областей. Проте до теоретичних лекцій у рамках Школи ММВ також мали змогу долучатися представники й інших регіонів, які виявили зацікавленість проєктом: з Харківської, Сумської, Миколаївської, Хмельницької, Чернігівської областей.
Публікація створена ГО «Еколтава» в рамках реалізації грантового проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.