Розробляємо рекомендації щодо управління побутовими відходами у Полтаві

07.12.2022

Наприкінці жовтня 2022 року команда «Еколтави» розпочала роботу над рекомендаціями щодо організації розвитку системи управління побутовими відходами у Полтавській міській територіальній громаді. Зокрема, мова йде про поводження з великогабаритними, ремонтними відходами та відходами зелених насаджень. 

 

Роботу проводить дослідницька команда ГО «Еколтава» та національні залучені експерти на звернення комунального підприємства КАТП 1628 та за підтримки Проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

 

Серед питань, над якими зараз працюють експерти – визначення морфологічного складу побутових відходів Полтавської громади, аналіз обсягів утворення побутових відходів, з’ясування основних джерел утворення великогабаритних, ремонтних відходів та відходів зелених насаджень і надання узагальнених рекомендацій щодо розвитку системи управління побутовими відходами у Полтавській міській територіальній громаді та компенсаційних механізмів по різниці в тарифах.  

 

У зв’язку з військовою агресією росії, впродовж цього року до Полтави переїхала велика кількість внутрішньо переміщених осіб, а відповідно збільшилася й кількість побутових відходів і зросла плата за екологічний податок та вартість пального. Аби не допустити екологічного колапсу в місті та зупинки роботи комунального підприємства, фахівці «Еколтави» вважають, що варто переглянути підходи до механізмів оплати за вивіз відходів та систему їх збирання й запропонувати певні компенсаційні механізми.