Гірський хребет Свидовець врятували від забудови

24.07.2022

5 років боротьби еко-активістів проти забудовників завершилися перемогою! 

В 2017 році на території гірського масиву Карпат планували побудувати найбільший гірськолижний курорт в Європі і вже розробили проєкт. Однак місцевим жителям та юристам він так і не був представлений, а громадські слухання, де могли б виступити громадські активісти і місцеві жителі майже не проводилися.

Свидовець – це один із найвищих хребтів Карпат, де збереглася первісна природа альпійського типу зі слідами давнього зледеніння і є важливим природним об’єктом Європи. Будівництво гірсько-лижного комплеску знищило б не тільки пироду Свидовця, а й завдало непоправної шкоди річковій системі Чорної Тиси та мало негативний вплив на клімат.

Щоб цього недопустити активісти, громадські організації, місцеві підприємці об’єдналися в рух-протест Free Svydovets й понад 5 років боролися із владою та олігархією. Зокрема, у 2019 році традиційний Green Camp, організований Еколтавою, був на підтримку збереження Свидовця. Тому ми дуже зраділи, що 19 липня 2022 року Закарпатський окружний адмінсуд скасував розпорядження голів Тячівської та Рахівської РДА щодо побудови туристично-рекреаційного комплексу “Свидовець”. 

Це велика перемога і ще один доказ того, що спільні зусилля і любов до  природи можуть змінити нашу країну на краще!