Чому всі українські громади мають пройти “зелену” реконструкцію

19.07.2022

Вже майже 5 місяців як триває війна росії проти України, знищення населених пунктів та екоцид української природи. З початком повномасштабного вторгнення в Україні зафіксовано сотні екологічних злочинів, збитки від яких сягають десятків мільйонів доларів, а на відновлення знадобиться більше 10 років. 

Після нашої перемоги потрібно буде багато зробити для відновлення зруйнованих територій. Проте, враховуючи світову кризу ресурсів, кліматичну кризу та енергетичну – для України це великий шанс зробити велику післявоєнну реконструкцію країни за зеленими принципами, а саме за принципами Європейського Зеленого Курсу (ЄЗК). 

В Україні було ініційовано створення робочої групи, однак щодо напрямків ЗК між політиками і суспільством велися дискусії.

ЄЗК – це дорожня карта заходів спрямованих на стійку та конкурентноспроможну економіку ЄС,  кліматично нейтральну до 2050 року. Це включає в себе забезпечення життя людини у гармонії з планетою та її ресурсами, а також будівництво та реновації, зі сталою промисловістю, аграрною політикою, сталою мобільністю, зменшенням  забруднення довкілля та збільшенням біорозманіття.

ЗК в першу чергу спрямований на економічний напрямок – заміна застарілого обладнання на нове, впровадження енергоефективних технологій і т.д. Це курс на довгострокові заходи і зміни, а не на тимчасові чи разові.

Зелений курс це ключова стратегія для подальшого розвитку та післявоєнної реконструкції України, визначена як політиками так і населенням.

Еколтава розпочала роботу над створенням дорожньої карти Зеленої реконструкції Полтавської області. Якою має бути енергетика, житлово-комунальна сфера, управління відходами, мобільність, екологічна політика. Ми хочемо продемонструвати важливу роль громад та їх потреби у післявоєнній реконструкції України. 

В наступні кілька місяців ми будемо знайомити вас з основними принципами зеленої реконструкції українських громад. 

Ця публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його змістом є виключною відповідальністю ГО Суспільний проєкт “Еколтава” і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу.