Еколтава разом з Greenpeace закликали фінський уряд та енергетичні компанії відмовитись від російського газу

05.05.2022
Виконавча директорка ГО “Еколтава” Юлія Мельник 4 травня взяла участь в акції протесту Greenpeace Фінляндії #StopFuelingWar в Хельсінкі. Під час акції активісти закликали найбільшу державно-приватну енергетичну компанію Фінляндії Fortum а також фінський уряд та прем’єр міністра Sanna Marin припинити підживлювати війну в Україні, купуючи російське викопне паливо – газ, нафту, вугілля.

 

Активісти Грінпісу почепили великий банер з написом “Припиніть підживлювати війну” на будівлі головного офісу компанії, а також написали такі ж слова на гелікоптерному майданчику, щоб працівники могли бачити щодня це повідомлення.
 
Багато людей, які проходили повз локацію, зупинялися, щоб висловити свою підтримку українцям та засудити політку фінської енергетичної компанії та недостатньо сильну політичну позицію уряду.
 
“Українці не можуть чекати. Щодня люди вмирають, стають біженцями або втрачають когось із близьких. Fortum явно не готовий працювати на порятунок українського народу та країни, тому я запитую уряд Фінляндії: чому фінська державна компанія своїми діями підтримує російську агресію проти України?” — сказала під час акції Юлія Мельник.
 
З початку квітня українські активісти з Коаліція “Енергетичний перехід” Екодія Екоклуб зустрічаються з німецькими та фінськими політиками, а також представниками енергетичних компаній UNIPER (Німеччина) та Fortum (Фінляндія), які є одними з найбільших покупців російського газу в Європі.
 
Основною вимогою є незмінно – ввести ембарґо на російські енергоносії, щоб припинити війну в Україні й зберегти територіальну цілісніть країни.
 
Ми закликаємо політиків пришвидшити перехід своїх країн на відновлювані джерела енергії. Адже, викопне паливо живить всі війни на планеті, є головною причиною кліматичної кризи, а також підтримує диктаторські режими.