Еколтава разом з українськими ГО вимагають у фінського уряду відмовитися від російського газу

14.04.2022
Еколтава разом із українськими екологічними організаціями Екоклуб, Екодія та коаліцією “Енергетичний перехід” вимагають у фінського уряду відмовитися від російського газу. Велика кількість європейських компаній і далі продовжує вести бізнес в країні-агресорі, спонсоруючи таким чином війну в Україні.
13 квітня відбулася онлайн-зустріч із  чиновниками відділу корпоративного управління офісу Прем’єр-міністра Фінляндії на якій обговорили недопустимість будь-якої співпраці з росією, зокрема йшла мова про компанію “Фортум”, яка продовжує скуповувати російські викопні копалини. “Фортум” та дочірні від неї компанія “Юніпер” мають в росії 11 електростанцій на газі та одну станцію на бурому вугіллі. Вони виробляють тепло, пару й електрику для потреб російських міст і заводів, зокрема й тих, що відносяться до нафтогазової промисловості.  Компанії входять до найбільших європейських імпортерів російського газу. Поки що і «Фортум», і «Юніпер» оголосили про неукладення нових угод із росією, але до закінчення терміну чинних домовленостей ще довго. Так, згідно з ними імпорт газу триватиме щонайменше до 2030 року. Також «Фортум» використовує ядерне паливо з росії для потреб фінських електростанцій «Ловііса-1» і «Ловііса-2» і не оголошує про намір змінити постачальника. Крім того «Фортум», а також повністю фінська компанія «Гасум» підтримують війну через імпорт газу. «Гасум» займається імпортом газоподібного та зрідженого метану й не оголошував про припинення цієї діяльності.  
Таким чином в російський бюджет продовжують надходити кошти за які країна-окупант продовжує чинити руйнування, звірства і забирає життя сотень українців. 
“Не можна звикати до війни в Україні! Будь ласка, не залишайтеся байдужими до тисяч невинних жертв, катованих і ґвалтованих жінок і дітей. Що переважить на шальках терезів – людські життя чи економічний добробут? Ми, українці, сподіваємося, що вибором урядів і бізнесу стане перше – людські життя. Ми просимо уряд Фінляндії якнайшвидше накласти ембарґо на купівлю російського газу, нафти й вугілля, аби ця війна скінчилася не за рік, не за день – негайно!”, – заявила Юлія Мельник, виконавча директорка ГО “Еколтава”. 
Тільки спільними зусиллями світу ми можемо пришвидшити закінчення кровопролитної війни та врятувати мільйони життів.
Джерело https://cutt.ly/FFAnIfI
Нагадуємо також що ви можете приєднатися до глобальної кампанії With Ukraine 
https://www.with-ukraine.org
#EndFossilsAndWars #StandWithUkraine
Дізнатися деталі можна за телефоном +38099 984 984 1 (telegram, whatsapp)
office@ekoltava.org