В Україні почала діяти заборона на безкоштовні пакети в магазинах

12.12.2021

З 10 грудня вводиться в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». А саме починає діяти перший етап обмежень.

✅заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, окрім тих, які є первинною упаковкою для м’яса, риби, льоду і т.д

✅безкоштовних пакетів ніколи не було, їхня вартість закладається у вартість середнього чеку. Навіть якщо ви не брали пакет в супермаркеті, ви всеодно платили за нього. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо.

✅за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що поліетиленові пакети розкладаються мінімум 40 років, а використовуються протягом невеликого терміну часу. Так, поліетиленові пакети в багато чому зробили зручним життя людей, та при цьому чинять величезну шкоду для довкілля.