Полтавці Позбулись Своїх Поліетиленових Пакетів!

12.09.2021

В рамках шостого урбаністично-культурного фестивалю «МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2021» «РАЗОМ, А НЕ ОКРЕМО» ми провели екологічну інсталяцію «Пакет з пакетами пакетів!».

Як ви знайте нещодавно був прийнятий закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законопроэктом передбачено обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів, тож дана ініціатива є необхідною для інформування населення про альтернативи пластику. 

Крім того продукти, що лежать в пакеті, швидше починають псуватися, розвивається пліснява. А при заморожуванні поліетилену, з нього виділяються токсини. Особливо небезпечно розігрівати напівфабрикати в упаковці: вчені довели, що під дією високої температури з пластику виділяється формальдегід, токсичний газ.

«Пакет з пакетами пакетів» – жива інсталяція, метою якої було:

– привернення увагу мешканців Полтави до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів у побуті;

– надання рекомендацій щодо екологічних, багаторазових альтернатив.

Захід відбувся у центральній частині міста (біля Театру ім. Гоголя).

 Ми встановили інсталяцію – великий пакет для пакетів та надали можливість мешканцям нашого міста позбутися використаних пакетів. Полтавці охоче долучались до акції.

Поряд ми проводили гру “Еко-Мемо” до якої приєднались не лише діти а й дорослі. Вона прикладно показує як саме потрібно сортувати відходи. 

Всі зібрані пакети були відсортовані нами та відправлені у пункт прийому вторсировинии у м.Полтава з подальшою доставкою на переробку. При сортувані ми виявили, що серед пакетів були шуршики з під пакування продуктів, обкладинки для для книг та зошитів та інший поліетилен який не йде на переробку. Це дає нам зрозуміти, що багато люде не мають  інформації щодо правильного сортування та переробки.

Тому надзвичайно важливо проводити такі акції! Вони дозволяють сформувати у населення екологічну поведінку, ще раз привернути увагу до проблеми забруднення довкілля та надмірного використання одноразових пакетів. Хоча ще далеко до повної відмови від використання, але початок покладено!

Також нами була проведена лотерея де декілька щасливчиків які долучилися до нашої інсталяції отримали заміну поліетиленових пакетів – ШОПЕРИ! Вони є чудовою альтернативою для покупок в магазинах!

Щоб першими дізнаватися про наші акції та події, ставай нашим другом-героєм! На тебе чекатиме багато цікавого та корисного. Деталі за посиланням https://www.ekoltava.org/donate.

 

Фестиваль організовується Полтавською міською радою при підтримці проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) (Джи Ай Зет) GmbH» за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії. Перший фестиваль відбувся у Полтаві в 2016 році. Відтоді фестиваль став щорічним.