У Володимирі відбулася презентація Місцевого плану управління відходами
18.07.2024Восени 2023 року українські громади-учасниці проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» брали участь у конкурсі на розробку Місцевого плану управління відходами (МПУВ). Однією з 4 переможниць експерти визнали Володимир-Волинську територіальну громаду (Волинська область). Організатором конкурсу виступила ГО «Еколтава» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«Наразі ми віддаємо громадам драфти Місцевих планів управління відходами, оскільки в жодній з областей, з яким ми працюємо, ще немає Регіональних планів, а Місцевий план прямо залежить від Регіонального. Громади мають узгоджувати свої заходи із заходами в Регіональному плані, мати відповідну інфраструктуру тощо. Поки законодавство ще змінюється, громади будуть працювати з цим драфтом, що є “живим” документом, в який можливо вносити зміни», – говорить директорка ГО «Еколтава» Юлія Мельник.
Розробником Місцевого плану управління відходами для цієї громади став провідний український експерт у галузі управління відходами Ігор Сліпець, який розповідає:
«У липні 2023 року був прийнятий Закон «Про управління відходами», який визначає напрямки, куди ми рухаємося з відходами. Відповідно, є державна політика поводження з відходами, регіональна, яка їй відповідає, і місцева. І для того, щоб на місці громади розуміли, що передбачається політикою, стратегією, напрямками і цілями, повинні бути розроблені плани, де мають бути прораховані цифри, бачення, розуміння стартових позицій і розуміння фінальної цілі».
18 липня 2024 року у Володимирі відбулася презентація місцевого плану управління відходами. Під час неї розробник Ігор Сліпець ознайомив представників громади з основними положеннями документа. Учасники презентації обговорили важливі його складові, а також етапи впровадження МПУВ.
«Сьогодні порушується важлива для життя будь-якого міста тема управління відходами. Хочу подякувати Фахівцям Проєкту USAID ГОВЕРЛА за велику допомогу, яка надається нашому місту. Також хочу подякувати ГО “Еколтаві” за експертність у галузі управління відходами», – розповідає перший заступник міського голови Володимирської міської територіальної громади Ярослав Матвійчук.
Загалом за підтримки ГО «Еколтава» та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» власні Місцеві плану управління відходами за допомогою експертів розробили 4 громади: Миргородська, Володимир-Волинська та Острозька і Здолбунівська.
Нагадаємо, ГО «Еколтава» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізує проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні», який має на меті підвищити спроможність органів місцевого самоврядування (ОМС) щодо ефективного управління муніципальними відходами. Участь у ньому беруть представники ОМС з 65 громад із 7 регіонів України: Полтавської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Львівської, Закарпатської та Одеської областей.
Ця публікація створена в рамках реалізації грантового проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.





