В Острозі відбулася презентація Місцевого плану управління відходами

16.07.2024

Восени 2023 року українські громади-учасниці проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» брали участь у конкурсі на розробку Місцевого плану управління відходами (МПУВ). Однією з 4 переможниць експерти визнали Острозьку територіальну громаду (Рівненська область). Організатором конкурсу виступила ГО «Еколтава» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

«Досвід співпраці з Острогом та Здолбуновом у нас унікальний. Тому що це дві громади, які можуть працювати в міжмуніципальному співробітництві і тому в них місцеві плани управління відходами можуть бути пов’язані між собою певними заходами, наприклад спільним полігоном.   Якщо, звісно, буде достатньо політичної волі в обох громад. Острог особливий тим, що це одна з історичних, культурних осередків в Україні, в якій є Острозька академія. Місто відвідує багато туристів, які також звертають увагу на благоустрій, тому Місцевий план управління відходами для цієї громади відіграє важливу роль», – розповідає директорка ГО «Еколтава» Юлія Мельник.

Розробником Місцевого плану управління відходами для Острозької міської територіальної громади став провідний український експерт у галузі управління відходами Ігор Сліпець, який розповідає про ключові підходи у розробці Місцевого плану управління відходами:  

«При розробці Місцевого плану управління відходами у громади, по-перше, має бути чітке розуміння мети цієї роботи, друге – це вихідні дані для аналізу стартових позицій і третє – технології і способи, обладнання, часові рамки реалізації процесів для фінансового забезпечення. У Місцевому плані управління відходами громаді потрібно визначити: що, коли, як робити з відходами. І ще один момент – за які кошти. Тому що ціль передбачає дії, а дії передбачають кошти». 

16 липня 2024 року в Острозі відбулася презентація Місцевого плану управління відходами. Під час неї розробник Ігор Сліпець ознайомив представників громади з основними положеннями документа. Учасники презентації обговорили важливі його складові, а також етапи впровадження МПУВ.

«У нас ще немає регіонального плану управління відходами, але завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», ГО «Еколтава», експерту Ігорю Сліпцю ми вже маємо місцевий план. Без такого документа немає сенсу звертатися до потенційних донорів. Зараз у нас є великі шанси залучити додаткові кошти, щоб покращити роботу у сфері управління відходами нашої громади», – говорить голова Острозької міської територіальної громади Юрій Ягодка.

Загалом за підтримки ГО «Еколтава» та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» власні Місцеві плану управління відходами за допомогою експертів розробили 4 громади: Миргородська, Володимир-Волинська та Острозька і Здолбунівська.

Нагадаємо, ГО «Еколтава» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізує проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні», який має на меті підвищити спроможність органів місцевого самоврядування (ОМС) щодо ефективного управління муніципальними відходами. Участь у ньому беруть представники ОМС з 65 громад із 7 регіонів України: Полтавської, Рівненської, Житомирської, Волинської, Львівської, Закарпатської та Одеської областей.

Ця публікація створена в рамках реалізації грантового проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.