Чому варто їсти лимони, коли поблизу горить сміттєзвалище?
03.07.2024Це насправді не риторичне запитання. Молоко та лимони можуть виводити небезпечні токсини з організму. Однак одними лимонами тут не зарадиш.
Горіння сміття супроводжується викидом надзвичайно шкідливих речовин, зокрема бензопірену та діоксинів. Тож потрібно знати потрібні екстрені заходи, аби уберегти своє здоров’я.
Пропонуємо підбірку порад про те, як діяти, якщо ви опинилися поблизу пожежі на сміттєзвалищі.
Основну небезпеку становить дим. Тож очевидно, що слід вирушити якомога далі від епіцентру. Головний індикатор небезпеки — відчутний запах диму. При сильних пожежах небезпечні речовини можуть поширюватися на кілька кілометрів.
Якщо сверблять очі і є неприємні відчуття, потрібно промити їх водою. Маску можна вдягати, але саморобну, з багатьох шарів марлі й вати й обов’язково мокру. Однак не більш як на 15-20 хвилин, інакше від накопичених у ній речовин вона стане шкідливою.
Під час пожежі може також випасти кислотний дощ. Він може бути джерелом додаткової небезпеки. Однак йому можна зарадити звичайним душем.
Якщо ваше помешкання знаходиться неподалік від пожежі, важливо зачинити всі вікна, затулити щілини мокрою тканиною. Тканину потрібно мити та регулярно міняти, робити вологе прибирання.
Варто пити багато води й молока та їсти лимони, адже це сприяє виведенню токсинів.
І головне, що слід зазначити. Саме існування несанкціонованого сміттєзвалища у вашій громаді тягне за собою множинні загоряння. Єдиний вихід — рекультивація.
Фото: ГУ ДСНС у Полтавській області