Команда Еколтави провела еколекцію для студентів-журналістів

15.03.2024

Кому, як не журналістам, під силу підіймати екологічну обізнаність населення, привертати увагу до екологічних проблем, викривати екологічних порушників. У цьому наразі є великий запит.

Еколтава завітала з лекцією в саму альма-матер полтавських журналістів – на кафедру журналістики ПНПУ імені В.Г.Короленка.

Зі студентами та викладачами говорили про свідоме споживання речей, сортування відходів,  корисні екозвички, а головне про важливість проговорювати екологічні теми в медіа.

Чому на нашу думку екологічне просвітництво на часі? По-перше, не всі загрози є видимими. Наприклад, чистота повітря, води, ґрунту є ключовою для нашого здоров’я та для екосистеми в цілому. Але хіба ми можемо в цій чистоті бути впевненими, коли побутове сміття не сортується й не піддається рециклінгу на достатньому рівні, майже всі полігони для сміття не відповідають нормам ДБН, не достатньо контролю за використанням води та скидами небезпечних рідин та газів у довкілля, замало контролю за несанкціонованими рубками лісу чи «чорними» копачами природних ресурсів тощо. 

Це можна змінити: забруднення зменшити, відходи мінімізувати, а закони привести до європейського зразка. Ключ до змін та розв’язання проблем — у гласності, широкому залученні громадськості, обізнаності людей про те, як правильно діяти й хто за що відповідає. 

Хочемо подякувати молодим журналістам за вибір важливої професії та сподіваємося на тісну співпрацю у майбутньому.