Директива ЄС про обмеження обігу одноразового пластику тепер – українською

25.04.2023

Еколтава зробила переклад українською мовою важливої європейської Директиви, відповідно до якої передбачається обмеження обігу певної продукції одноразового використання та заборона виробів з оксорозкладного пластику.

Директива ЄС 2019/904, прийнята у червні 2019 року, має на меті сприяти запобіганню та зменшенню впливу деяких пластикових виробів на довкілля. У ній дається визначення тому, що саме підпадає під поняття “одноразова пластикова продукція”, які пластикові вироби слід обмежити на ринку, які мають бути вимоги до продукції, яке маркування повинно міститися на товарах із пластику тощо. 

“До цього часу Директива про скорочення впливу пластикових виробів на навколишнє середовище використовувалась в українському експертному середовищі англійською мовою. Для зручності нормопроектування та проведення досліджень, команда “Еколтави” вирішила перекласти її українською. Адже, зараз в Україні фахівці працюють над реформою управління відходами, зокрема й над законопроєктом про заборону одноразових пластикових виробів”, – розповідає виконавча директорка ГО “Еколтава” Юлія Мельник.

Відповідно до Директиви, одноразовим пластиковим виробом слід вважати продукцію, яка повністю або частково виготовлена з пластику і яка не задумана, сконструйована або розміщена на ринку для здійснення протягом свого терміну експлуатації багаторазового обігу та кругообертів шляхом повернення до виробника для повторного наповнення або повторного використання з тією ж метою, для якої вона була задумана.

У документі також пояснюється, як діє розширена відповідальність виробника та як на практиці має застосовуватися принцип “забруднювач платить”.

Повний текст Директиви ЄС 2019/904 буде розміщений на офіційному сайті ГО “Еколтава”. 

Публікація створена в рамках Проєкту «Дослідження стану сектору управління твердими побутовими відходами під час російської агресії в Україні у приймаючих громадах», який реалізується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.