Коли настане пік глобального потепління?

07.02.2023

За підрахунками штучного інтелекту, температура Землі перевищить позначку 1,5°C у проміжку між 2033 та 2035 роками. Дані з дослідження кліматологів опублікував журнал Proceedings of the National Academy of Sciences. До речі, наша планета, починаючи з середини ХІХ століття вже нагрілася на 1,2°C. 

За словами Ноа Діффенбау зі Стенфордського університету, світ перебуває на межі позначки в 1,5 градуса за “будь-яким реалістичним сценарієм скорочення викидів”. Людство може уникнути підвищення до 2 градусів, якщо усі країни перестануть спалювати викопне паливо та  досягнуть нульових викидів CO2 до середини цього століття.

Штучний інтелект також визначив, що нагрівання Землі майже неможливо утримати нижче 2°C. За його попередніми оцінками, світ досягне цієї позначки у 2050 році. Скорочення ж викидів в атмосферу відтермінує глобальне потепління у 2°C до 2054 року.

Нагрівання планети веде за собою зміну клімату. А це, в свою чергу, збільшує ризик виникнення стихійних лих, негативно впливає на рослини та тварин, ставить під загрозу життя мільйонів людей. Згідно зі звітом Всесвітньої метеорологічної організації, за останні 50 років через зміну клімату кількість катастроф збільшилася в 5 разів. Це призводить до збитків на суму $202 млн щоденно.

Зупинити глобальне потепління або бодай пригальмувати його може кожен. Для цього достатньо зробити лише 5 усвідомлених кроків:

  • економити енергію та переходити на відновлювані джерела енергії,
  • споживати розумно та мінімізувати кількість відходів,
  • сортувати відходи, використовувати менше пластикових виробів,
  • користуватися екологічними видами транспорту,
  • садити дерева та вести стале сільське господарство, скоротити кількість тваринної їжі в раціоні.