Як українці можуть обміняти лампи розжарювання на LED?

04.02.2023

З 30 січня українці можуть змінити 5 старих ламп розжарювання на стільки ж енергоефективних LED-ламп. Ця Всеукраїнська програма була створена для того, аби зменшити навантаження на енергосистему країни. Масова заміна старих ламп на енергоощадні дозволить знизити споживання електроенергії на 7-10% в моменти пікового навантаження на українську енергосистему. Про це йдеться на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. 

Ця ініціатива знайшла підтримку у Європі. Європейський Союз планує надати Україні 30 млн LED-ламп. Ще 5 млн очікується від уряду Франції. 

Обміняти лампи можна буде у відділеннях Укрпошти. До обміну приймаються справні лампи розжарювання. 

Щоб здійснити обмін, необхідно залишити заявку через застосунок Дія та, отримавши підтвердження про наявність ламп, прийти до Укрпошти. Якщо скористатися застосунком немає можливості, достатньо завітати у відділення Укрпошти, пред’явити паспорт та ідентифікаційний код і обміняти лампи в порядку черги.

Зібрані за Всеукраїнською програмою лампи розжарювання не потраплять на смітник, а будуть віддані на вторинну переробку. Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

До слова, небезпечні відходи, до яких зокрема належать лампи, серед полтавського сміття займають 1,2%. Такі дані морфологічного аналізу відходів у Полтаві в рамках дослідження ситуації з побутовими відходами під час російської агресії у приймаючих громадах, яке у листопаді минулого року проводила “Еколтава”.