Куди подіти ялинки після свят?

09.01.2023

Новорічно-різдвяні свята скінчилися, а отже постає питання, куди краще подіти ялинку, щоб це було законно, а головне екологічно.

В жодному разі не можна кидати ялинки в середину сміттєвих баків. Деревина не належить до побутових відходів та може стати причиною постійних спалахів вогню на міському сміттєзвалищі. Відтак краще залишати ялинки біля контейнерів на спеціальних майданчиках.

Важливо, щоб на викинутих новорічних деревах не було прикрас, скотчу та пакетів.

Наприклад у Полтаві ялинки з усього міста збиратимуть працівники КАТП-1628. На території цього підприємства є спеціальний подрібнювач. За допомогою нього ялинки перетворять на щепу, яку потім будуть використовувати в якості палива на КАТП-1628.

А як чинять з ялинками після свят в інших містах України?

У Білій Церкві, наприклад, новорічні хвойні дерева відвозять у зоопарк “Олександрія”, і там вони стають кормом для тварин. У деяких містах України є спеціальні пункти утилізації ялинок. У Києві, приміром, там із них роблять тріску для мульчування лунок вічнозелених рослин: узимку мульча допомагає захистити ґрунт від промерзання, а в теплу пору року – зберегти водний баланс.