Фахівці «Еколтави» пройшли навчання в Аналітичній школі

29.11.2022

Днями Екологічна Ініціатива Міжнародного фонду «Відродження» влаштувала Аналітичну школу для грантерів. Її слухачами стали представники екологічних організацій, які працюють зокрема в аналітичній сфері. Протягом трьох днів вони навчалися тому, як працювати над аналітичним дослідженням, як збирати інформацію на всіх етапах робочого процесу, як провести дослідження, що зможе релевантно впливати на формування і корегування державних політик.

«Аналітичну школу для екологічних активістів ми задумали зі своїми колегами з Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України. Вони часто проводили такі школи для своїх організацій-грантоотримувачів. Цього разу ми вирішили надати можливість грантоотримувачам Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні. І вирішили, що нашим організаціям, які займаються адвокаційною роботою, варто було б підвищити свій рівень обізнаності в тому, як проводити аналітичну діяльність і дослідницьку діяльність», – розповідає менеджерка Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації Тетяна Кухаренко.

Серед лекторів Школи були спеціалісти й спеціалістки з українських аналітичних центрів Cedos, Texty.org.ua та Центру демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва. До того ж окремі сесії проводили запрошені експерти і викладачі Києво-Могилянської академії.

Найголовніше, відзначають організатори Школи, щоб слухачі по завершенню лекцій мали змогу застосовувати набуті знання та розроблені аналітичні продукти у політичному циклі.

«Є певний цикл державної політики, – пояснює Тетяна Кухаренко, –  який складається із багатьох етапів і на кожному з етапів можна застосувати ту аналітичну продукцію, яку виробляють наші організації грантоотримувачі. Ось якраз протягом цієї Школи і було розказано саме і про це».

Проведення Школи було заплановане навесні цього року, але через початок повномасштабної війни в Україні, старт навчання довелося перенести на листопад.

Від ГО «Еколтава» Аналітичну школу для грантерів від Міжнародного фонду «Відродження» пройшов Костянтин Донченко.

«Школа поєднала в одне ціле кілька елементів, потрібних для проведення досліджень кожною громадською організацією: від загальної логіки аналізу політик до конкретних методів досліджень та написання текстів. Найголовніший момент, на мою думку, це розуміння, навіщо проводимо дослідження, якою є мета та як воно далі використовуватиметься. Багато організацій мають проблеми саме з загальним контекстом їхньої дослідницької роботи. Направити на «шлях істинний» – задумка, яка була виконана. Водночас, кожен компонент школи можна перетворити в окреме повноцінне навчання. Подібні заходи конче необхідні для підвищення рівня досліджень громадських організацій, а отже – і впливу на прийняття рішень», – розповідає аналітик ГО «Еколтава» Костянтин Донченко.