У Кропивницькому активістка оголосила голодування, щоб зберегти парк!

10.11.2021
У центрі Кропивницького компанія “Макдональдз” вирішила вирубати Центральний сквер – останню зелену зону в центрі міста.
На його місці хочуть побудувати новий заклад. Жителі Кропивницького, які виступають за збереження скверу, зверталися до міської ради, ходили на прийом до мера, збирали підписи, але результату не було.
Тому для привернення уваги до цієї ситуації місцева дендрологиня Надія Паливода оголосила голодування. 25 жовтня, громадська активістка сиділа під міською радою з табличкою “Голодую проти знищення Центрального скверу заради Макдональдса”.
 
Активістку підтримало дуже багато людей, журналісти багато писали про цю ситуацію. Це створило резонанс про всій Україні! Адже, Кропивницький – це не перша жертва компанії Макдональдс, раніше зелені зони знищували вже в Тернополі, Києві, планують також в Маріуполі, Обухові тощо.
 
Мер Кропивницького Андрій Райкович пообіцяв запросити Надію Паливоду до робочої групи міської ради, які займається питанням скверу. Раніше ж нaчaльник упpaвління зeмeльних віднoсин тa oхopoни нaвкoлишньoгo пpиpoднoгo cepeдoвищa міськради Рoмaн Лунгoл розповідав, що в межах peкoнстpукції плaнують ліквідувати нeбeзпeчні підвaли під сквepoм.
Цікаво, що компанія “МакДональдз”поставила мету: істотно зменшити викиди парникових газів, щоб допомогти розв’язати проблему зміни клімату.
 
“Зміна клімату — найбільша екологічна проблема сучасності. Ось чому ми прагнемо скоротити викиди на всіх етапах: від виробництва інгредієнтів до приготування їжі.” – написано на сайті компанії
Однак, виходить, що компанія сама ж і порушує свою обіцянку. Зелені насадження в містах є важливим компонентом для протидії змінам клімату.
Еколтава вважає, що збереження зелених зон в українських містах є критично необхідним, адже вони суттєво знижують температуру в місті під час літньої спеки та покращують якість повітря. Саме
Якщо не зупинити їх зараз – вони й далі продовжать знищувати сквери по всій Україні! Щоб долучитися до руху спротиву знищення парків долучайтеся до групи: https://www.facebook.com/groups/648764226118784
 
“Еколтава” розпочинає флешмоб, щоб підтримати жителів Кропивницького, які хочуть зберегти свій парк.
Умови участі: зроби фото чи відео з плакатом на підтримку парку у Кропивницькому, розмісти його у соцмережа Приєднуйся!