Підбірка Екофільмів на липень.

22.07.2021

1.Глибоководний горизонт/HoDeepwaterrizon (2016)

ВИРОБНИЦТВО: США
РЕЖИСЕР: Питер Берг

Неймовірна історія, що бере свій початок незадовго до жахливої ​​катастрофи, розповість про групу людей, які працювали злощасний день на платформі, а також покаже, як розвивалися події, які призвели до того, що десятки тисяч квадратних кілометрів води і прибережної зони були забруднені величезним нафтовим плямою, що утворився через фатальну аварії.

Захоплюючий фільм покаже наскільки безпорадний буває людина, переступивши поріг дозволеного і викликав своїми діями гнів самої природи, яка, немов граючись, в лічені години безжально знищила все, незважаючи на марні спроби відважних людей, які намагалися, ризикуючи життям, виправити ситуацію.

Головний герой Макс, зразковий чоловік і люблячий батько, який заробляє тяжкою працею на нафтовій платформі Deepwater Horizon, побудованої посеред Мексиканської затоки. Нічого не віщувало біди, але в один з квітневих днів 2010 року на платформі стався вибух, наслідки якого призвели до однієї з найбільших екологічних катастроф в історії США. Як ця аварія змінить життя Макса і чи можна було її запобігти?

В основу сюжету фільму Глибоководний горизонт режисера Пітера Берга, лягла реальна катастрофа, яка сталася в 2010 році в 80 км від узбережжя штату Луїзіана, яка забрала життя 13 людей і стала причиною потрапляння в Мексиканську затоку близько 5 млн. барелів нафти.

Картина не тільки розповідає про 48 годинах, що передували екологічної катастрофи, але і проливає світло на справжні причини її виникнення, акцентуючи увагу на героїзмі тих, хто доклав усіх зусиль для порятунку людей, що знаходяться в той момент на нафтовій платформі. Так що подивитися Глибоководний горизонт, що поєднує в собі відразу 3 жанру – бойовик, трилер і драму, варто як мінімум для того, щоб дізнатися про аварію, справжні наслідки якої багато хто воліє замовчувати. 

2.Вода в пляшці /Tapped (2009)

ВИРОБНИЦТВО: США
РЕЖИСЕРКА: Стефані Сохніг

Ви готові померти без води?

Протягом найближчих десяти років 2/3 планети зіткнуться з нестачею питної води. Ця проблема торкнеться всіх, де б вони не жили.

Цей фільм – допоможе вам зрозуміти індустрію, яка працює над привласненням та розпреділенням найважливішого ресурсу – питної води.

Фільм розповідає про виробництво води у пляшках та про те, які наслідки – соціальні, економічні, екологічні – наступають через цю промислову діяльність. Творці фільму зосередили увагу  на діяльності таких гігантів, як PepsiCo і Nestle Waters. Вони відвідали місто, в якому знаходиться фабрика Nestle, а також протестували пляшки, які компанія використовує для своєї продукції. Результати тестів показали, що в складі пластику присутні кілька потенційно шкідливих хімічних речовин і канцерогени.

 Фільм акцентує увагу на кількості пляшок, які були перероблені. Автори відзначають, що в 40 відсотках протестованих пляшок вони виявили, що в них заливалася звичайна фільтрована вода з водопроводу. Ще одна вражаюча цифра – щодня люди всієї планети викидають 30 млн одноразових пляшок з-під води в сміття. Тож факти про «пляшкову  індустрію» та її наслідки змусять двічі задуматися перед тим, як купити (і викинути) таку пляшку.

3.Ten Billion «10 Мільярдів», Oxford Film & Television

ВИРОБНИЦТВО: Великобританія
РЕЖИСЕР: Пітер Веббер

Це фільм про нас, наших батьків, дітей, друзів – про кожного з нас. А також про наші невдалі спроби зупинити екологічну катастрофу. Насправді, йдеться про безпрецедентну планетарну надзвичайну ситуацію, що впливає на наше майбутнє.

Фільм знятий режисером Пітером Веббером на основі книги «10 мільярдів», написаної директором з обчислювальної науки компанії Microsoft Стівеном Еммотом. Той, спираючись на розрахунки команди вчених, провів дослідження щодо того, як виглядатиме життя на Землі наприкінці ХІ століття, і виклав це у своїй книзі. А режисер Пітер Веббер, у свою чергу,  об’єднав всі висновки дослідження у однойменній документальній стрічці.

Що ж саме вивчав Стівен Еммот? Він дослідив  проблеми, з якими зіткнеться людська раса, коли кількість населення досягне 10 мільярдів, враховуючи той факт, що природні ресурси планети обмежені. А за підрахунками, очікується, що населення Землі досягне цієї цифри до 2050 року. Наслідки такого явища будуть катастрофічними. Плюс, якщо поточний рівень споживання ресурсів буде продовжувати зростати з аналогічною прогресією, то до 2050 року нам знадобляться дві планети Земля для задоволення попиту. Оскільки населення світу споживає щороку вдвічі більше ресурсів, ніж те, що Земля може генерувати за такий самий період. Як ви вважаєте, у нас ще є час, щоб змінити ситуацію? 

4.Газова країна / Gasland (2009)

ВИРОБНИЦТВО: США
РЕЖИСЕР: Джош Фокс

Активне буріння газових свердловин принесло США енергетичну незалежність, але в той же час викликало масу скарг у пересічних жителів і протести з боку екологів. Режисер Джош Фокс вирішив досконально розібратися в екологічні наслідки фрекінгу. Він подорожує по країні, спілкуючись з людьми, які щодня стикаються з негативними наслідками видобутку газу і скаржаться на те, що вода з їхніх кранів в буквальному сенсі слова горить. Він з’ясував, що в деяких районах жителі можуть спокійно підпалювати воду з-під крана, а інші отримують від газових компаній відступні або бутильовану воду, щоб приховати проблему ерозії грунту, забруднення підземних вод та зіпсованого газом здоров’я. Протягом фільму Фокс наполегливо зустрічається з різноманітними фахівцями і фіксує проблему, про яку до цього було мало що відомо. 

Газова країна – це перший документальний і другий повнометражний фільм режисера Джоша Фокса. Ідея картини з вельми незвичайним сюжетом виникла у нього з-за оголошення про початок розробки газу в рідному штаті Фокса – Пенсільванії. Постановнику і його сім’ї в 2008 році запропонували сто тисяч доларів за оренду земель під буріння газових свердловин. Протягом вісімнадцяти місяців Фокс (спочатку один, а потім з командою однодумців) знімав і монтував фільм.

Документальна стрічка стала першою частиною однойменної трилогії, яка принесла автору популярність в широких колах. Картина була представлена ​​в конкурсній програмі кінофестивалю Санденс і виграла спецприз від журі. Фокс став лауреатом премії Еммі (як і ще шести кінопремій), а також номінувався на Оскар як творець найкращого документального фільму року.

5.Екологічний слід людини  /Human Footprint (2007).

ВИРОБНИЦТВО: Великобританія
РЕЖИСЕР: Ник Уоттс

З яких складових складаються повсякденні будні звичайної людини? До чого зводиться ціле життя? Ви тільки уявіть, що зможете побачити практично все, що тільки використовували, або коли-небудь робили. Скільки сліз пролили, скільки слів сказали, скільки чашок чаю випили? До кінця цього фільму вперше можна побачити життя, ретельно розкладене на окремі інгредієнти. Це історія про життя окремо взятої людини. Це історія екологічного сліду кожного з нас… .