Еко фільми

11.06.2021

Потік / Flow (2008).

ВИРОБНИЦТВО: США
РЕЖИСЕРКА: Ірена Селіна

“Flow” показує, що головною цінністю в сучасному світі, поступово витісняючи корисні копалини, стає вода. Вода – синонім слова “життя”. Саме ця блакитна прозора речовина підтримує життя на нашій планеті: подовжує існування людини, тварини, рослини. Вода – міць і “блакитне золото” завтрашнього дня. На жаль, кожен з нас розцінює його по-своєму. Хтось винаходить фільтри для перетворення солоної води в прісну, віддаляючи таким чином епоху всесвітньої спраги. А хтось – наживає непомірне багатство на жадобі потребують вже зараз. Режисер картини Ірена Селіна подорожує по світу і спілкується з вченими і різними активістами, які терпляче пояснюють, чому ігнорування проблеми водних ресурсів в найближчому майбутньому може призвести до катастрофи. Також увага «Flow» прикута до великих корпорацій на зразок Coca-Cola чи Nestle, чиє виробництво сильно пов’язано з нанесенням шкоди водним масивам планети.

Мінімалізм. Документальний фільм про важливі речі/ Minimalism: A Documentary About the Important Things (2015)

ВИРОБНИЦТВО: США
РЕЖИСЕР: Мэтт Д’Авелла

Автори картини пропонують своїм глядачам дізнатися, як живуть люди, які добровільно і свідомо вирішили відмовитися від надмірного вживання і обмежити себе тільки найнеобхіднішим.

Відкриває очі на реальні проблеми людства, більшість з яких ми не бачимо чи не хочемо бачити. От насправді, чи замислювалися ви, яким би було ваше життя, якби ви спробували менше споживати? Але є люди, які вже прямують цим шляхом. Автори стрічки досліджують різні стилі життя у дусі мінімалізму. Серед діючих осіб представники різних галузей – підприємці, архітектори, журналісти, дизайнери, вчені – всі вони прагнуть жити осмисллено і раціонально.  Їх приклади надихають! Також в фільмі ви побачите інтерв’ю з експертами та професіоналами, які мають свій особистий досвід у питанні розумного споживання. І це дійсно наштовхує на думки і викликає бажання діяти.

Якщо ви бажаєте дізнатися, як змінити своє життя і відмовитися від товарів, які не поліпшують ваше життя, не роблять її більш комфортною, цікавою і щасливою, тоді дивіться “Мінімалізм”. 

Білий Бог / White God (2014)

ВИРОБНИЦТВО: Венгрія, Швеція, Германія
РЕЖИСЕР: Корнел Мундруцо

Лілі змушена жити удвох з батьком після від’їзду матері. Хаген, пес Лілі, стикається з негативом батька. А ще пізніше його незареєстрованого забирають до притулку. Там волохатий нелегал стикається з жахливим відношенням, що змушує його бунтувати так, що всі інші собаки починають до нього приєднуватися. Хаген стає не просто псом з характером, а справжнім революціонером. І тільки ставлення Лілі зберігає в ньому залишки почуття, що собака друг людини.

Цей фільм не про екологічні проблеми і природні катаклізми, викликані діями людей. «Білий Бог» – це дзеркало, в якому відбивається потворна і страхітлива людська жорстокість по відношенню до тварин, в даному випадку, до собакам. Події фільму далекі від реалістичності – тут собаки об’єдналися, щоб відновити справедливість (в їхньому розумінні) і помститися кривдникам. Зупинити ураган кровопролиття змогла любов і самопожертву. «Білий Бог» зачіпає за живе, і це дійсно хороший привід його подивитися.

Бутинок. Історія подорожі / Нome (2009)

ВИРОБНИЦТВО: Франція
РЕЖИСЕР: Ян Артюс-Бертран и Люк Бессон

Документальний фільм, результат спільної творчості всесвітньо відомого фотографа дикої природи Яна Артюса-Бертрана і продюсера Люка Бессона. Це одна з найкрасивіших зйомок, яку ви коли-небудь бачили: кожен кадр знятий з висоти пташиного польоту. Ви пролетите над усім світом і побачите місця, в які, можливо, ніколи не потрапите, або ж не побачите з такого ракурсу. Фільм демонструє нам красу нашої планети і ті наслідки руйнувань, які наносяться Землі діяльністю людини. Незагойні шрами, нанесені планеті промисловими виробництвами, екологічних катастроф розкривають глядачеві реальну екологічну ситуацію на Землі.

«Будинок. Історія подорожі» знімався з вертольоту. Знімальна група відвідала понад п’ятдесяти країнах світу. Уряди деяких країн чинили відчайдушний опір і протидію зйомок, а в одній з країн режисер зі знімальною групою навіть на тиждень виявилися в місцевій в’язниці. Але, незважаючи на всі труднощі – фільм був знятий і вийшов в ефір.

Наша планета / Our Planet (2019)

ВИРОБНИЦТВО: Велика Британія
РЕЖИСЕР: Алістер Фотерджілл

Британський документальний серіал 2019 року для платформи Netflix. Реліз відбувся 5 квітня 2019 року.

Цей серіал піднімає питання охорони природи, демонструючи різних тварин у природних умовах, та визначений тим, що приділяє значну увагу впливу людини на навколишнє середовище, ніж традиційні документальні фільми про природу. Серіал демонструє, як зміни клімату впливають на всіх живих істот. Це перший документальний фільм про природу, який створив Netflix. У центрі уваги сюжету опиняться численні куточки Землі, де до сих пір водяться представники флори і фауни, які є унікальними і зустрічаються лише в цих місцях. Звичайно ж, історії, які глядачам належить побачити, дивні і неймовірні. Авторам і операторам довелося відвідати понад п’ятдесят держав світу, а в роботі було задіяно більше шестисот чоловік. Звичайно ж, кожен природний ареал виглядає дивно і неповторно, тому вивчати наш світ не набридне ніколи. У глядачів же є унікальна можливість стати частиною цієї величезної і неповторною природної краси, побачити і познайомитися з приголомшливими представниками флори і фауни, стати свідками піднесення приголомшливих природних чудес і масивів, а також дізнатися, як людство намагається зберегти ці первозданні місця і дивовижні за красою ландшафти.