Чи готові ви платити за вивезення сміття більше?

09.02.2021
Чи готові ви платити за вивезення  змішаного сміття більше?
 
Математика тут проста: тенденція у країні така, що вартість захоронення змішаних побутових відходів на полігонах може стати критично високою. Адже це найменш обґрунтований і екологічний спосіб поводження з твердими побутовими відходами. До цієї вартості додасться також окремий тариф на вивезення для несортованого сміття.
 
Для порівняння, податок на захоронення сміття в Україні становить 0,15 євро  за тону. Тоді як у Нідерландах – 107 євро,  в Бельгії – 82 євро, Фінляндії – 70 євро, Великобританії – 64 євро тощо.
 
Щоб не платити дорого тоді, коли нові податки стануть сьогоденням для нашої країни, варто налагодити процес сортування та перероблювання вторсировини вже зараз. Цей простий алгоритм застосовують усі прогресивні європейські країни. Тому стимулювати роздільний збір сміття, потім – правильно збирати контейнери з відсортованим (укладати угоди з підприємцями) і ще й заробляти гроші для громад від продажу макулатури, металу, скла та пластику.
Наступним кроком має стати реформування взагалі системи адміністрування та управління сміттям, зростання відповідальності як на державному рівні, так і на місцевому, у громадах.
 
А ЯКА У ВАШІЙ ГРОМАДІ СИТУАЦІЯ З ВІДХОДАМИ?
 
– Зі збором, вивезенням, утилізацією?
Чи існує роздільний збір твердих побутових відходів і куди потім відсортоване потрапляє?
– Чи влаштовує вас вартість послуг із вивезення сміття?
– Чи доглянуті майданчики для сміттєвих контейнерів і чи потрібні ці контейнери громаді взагалі?
– Хто в ОТГ найбільше продукує сміття?
 
Будь ласка, знайдіть КІЛЬКА ХВИЛИН часу та дайте відповіді на ці, та інші питання АНКЕТИ.
 
Переходьте за посиланням: https://forms.gle/JuHurpHkDKbVK8nH6
 
АНКЕТА ЛИШЕ мешканців ГРЕБІНКІВСЬКОЇ, НОВООРЖИЦЬКОЇ, ПИРЯТИНСЬКОЇ та ЧОРНУХИНСЬКОЇ громад!
 
У межах Глобального проєкту “Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля”, що впроваджується #GIZ_Ukraine за дорученням Федерального міністерства довкілля, захисту природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU), “Еколтава” розпочала втілення спільної ініціативи – “Роз’яснювальної кампанії у сфері поводження з відходами”.
 
Якщо ви маєте ідеї та пропозиції, звертайтесь. Завжди раді конструктивній співпраці.