“Європейська Солідарність” приєдналась до підписання Меморандуму про екологічну співпрацю

22.09.2020

Побудувати сміттєпереробний завод, рекультивувати Макухівку та закласти новий полігон, збільшити частку комунального громадського траспорту і кількість зелених насаджень у місті – ці кроки у напрямку оздоровлення екостистеми Полтави вже збираються зробити представники політичної партії “Європейська Солідарність”, коли отримають кредит довіри від мешканців Полтави та увійдуть до нового складу міської ради. Ці пункти вже є в оприлюдненій програмі партії. В осередку ЄС погоджуються, що робота в цьому напрямку має бути комплексною і системною.  

Сукупність стратегічних рішень та простих кроків задля зниження впливу на клімат, котрі можна зробити на рівні міста, презентували представникам партії активісти “Еколтави”. Говорили про відновлювальну енергетику, технічні складові процесу переходу на ці джерела енергопостачання, робили економічні розрахунки.  

Дійшли висновку, що зелена енергетика підвищує конкурентоспроможність економіки і є шляхом до енергонезалежності. І в цьому найвищий сенс відновлювальної енергетики, попри початкову вартісність. На цьому наголосив, оперуючи даними досліджень внесеними в Дорожню карту кліматичних цілей для громади до 2030 року, екоактивіст Максим Макуха.    

Іншим важливим меседжем, котрий викликав жваве обговорення на тему алгоритму практичного втілення, стала термомодернізація житлових будинків, заміна систем теплопостачання і можливість прийти до європейського найнижчого стандарту споживання. 

Говорили також про модернізацію транспортних мереж міста, створення безпечних магістралей для велосипедистів та потужну інформаційну кампанію, покликану розвинути свідоме ставлення до використання приватного транспорту у містян.    

На завершення підписали “Меморандум про співпрацю задля досягнення спільних цілей і задоволення інтересів громади Полтави”. Представники Європейської Солідарності запевнили, що готові більш детально вивчити пропоновану Дорожню карту та втілити ті пункти, що відповідають їхній політичній стратегії.