Пресконференція online “Відновлювана енергетика: вихід з кризи, а не здобич олігархів”

08.05.2020

Запрошуємо у середу, 13 травня об 11:00 на онлайн пресконференцію «Відновлювана  енергетика: вихід з економічної кризи, а не здобич олігархів».

Реагуючи на заяви НКРЕКП щодо необхідності зупинення розвитку відновлюваної енергетики в Україні, фахівці Коаліції громадських організацій “Енергетичний перехід”* проаналізують, які ризики та приховані “підводні камені” може мати таке політичне рішення, та які групи населення постраждають від цього першочергово. Чому, реагуючи на ситуацію з великими промисловими сонячними станціями іноземних інвесторів, збитки, насамперед, отримають українські власники невеликих домашніх СЕС. Та, чому відновлювана енергетика не “зло” для української економіки, а один з важелів розвитку та виходу з кризи.

Також, пропонуємо розглядати відновлювану енергетику як шлях виходу з економічної кризи, викликаної COVID-19. Європейський Союз вже обрав розвиток відновлюваної енергетики, який є складовою Європейської зеленої угоди, як основу для пост-кризового відновлення. Спікери заходу розкажуть, чому Україна теж може піти цим напрямком, які переваги для соціально-економічного розвитку несе розвиток відновлюваної енергетики, та які можливості будуть втрачені, якщо продовжувати субсидувати викопну енергетику в Україні. 

Спікери заходу:

  • Андрій Мартинюк, представник коаліції «Енергетичний перехід», Виконавчий директор ГО «Екоклуб» – про перспективи зеленого енергетичного переходу як шлях виходу з економічної кризи;
  • Андрій Зінченко, голова та співзасновник енергетичного кооперативу «Сонячне Місто», співзасновник ГО «Спілка Активних Споживачів та Проз’юмерів» – про переваги розподіленої генерації і можливі втрати проз’юмерів;
  • Юрій Бова, міський голова м. Тростянець (на погодженні) – про важливість відновлюваної енергетики для місцевого розвитку;
  • Представник Міністерства енергетики та захисту довкілля (на погодженні) – про позицію Мінекоенерго щодо розподіленої генерації у процесі перебудови енергетичної системи. 
  • Модераторка: Оксана Алієва, координаторка програми «Зміна клімату та енергетична політика» Фонду ім. Гайнріха Бьолля.

Реєстрація для участі: https://bit.ly/2ziJ7Mt
Зареєстровані учасники та учасниці отримають посилання на зустріч у Zoom та зможуть ставити питання спікерам під час пресконференції. Просимо також формулювати запитання завчасно під час реєстрації, аби спікери підготували відповіді.

Онлайн трансляція заходу розпочнеться об 11:00 на сторінці у Facebook та на YouTube-каналі. Не пропустіть! 

Контакти для уточнень та ЗМІ: координаторка Коаліції «Енергетичний перехід» Наталія Литвин, тел. +380989256472, ел. адреса: nataliialytvynn@gmail.com

*До коаліції “Енергетичний перехід” входять громадські організації: Еколтава, Екоклуб, Екодія, 350.org – Україна, Хмельницький енергетичний кластер, Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку.

https://youtu.be/mu1rztw_kSc