У селищі Білики з’явилася перша “зелена” школа в Полтавському регіоні, яка буде живитися від енергії сонця

06.08.2019

13 серпня у с. Білики відбудеться відкриття сонячної електростанції, яка забезпечуватиме електроенергією сільську школу. Проект є першим у Полтавському регіоні та на Центральній Україні. Запрошуємо представників ЗМІ приєднатися до події.

13 серпня о 9:00 по вул. Соборності, 35 (біля Корпусного парку, школа мистецтв) відбудеться збір для виїзду на пресс-тур до селища Білики Кобеляцького району до Білицької загальноосвітньої школа І-ІІ ступенів №2, де встановлена сонячна електростанція у рамках проекту «Перша зелена школа в Полтавському регіоні».

У школі навчається 61 учень, включаючи дітей з сусідніх сіл. Будівлю побудовано у 60-х роках.  Завдяки ініціативності місцевої активістки та дирекції школи, заклад вже пройшов процедуру енергоаудиту, отримав енергетичний паспорт міжнародного зразка, у співпраці з ГО “Еколтава” встановивили на даху сонячну електростанцію потужністю 5 кВт. Персонал школи вже пройшов інструктажі з тем енергозбереження у закладі, підвищення енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії та енергоменеджменту.

Завдяки реалізованим проектам планується перетворити школу на зразок екопросвіти для дітей в Полтавській області. Проводити додаткові заняття для дітей по різних екологічних напрямах.

В рамках заходу заплановано коментарі для сюжетів від спікерів:

Данько Іван – дериктор філії «Білицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2» опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Кобеляцької районної ради Полтавської області.

Кишінський Володимир – голова Кобеляцької районної ради.

Чернига Лідія – волонтер проекту «Перша зелена школа в Полтавському регіоні», громадський діяч радник з екологічної безпеки громад.

Макуха Максим– фахівець з питань відновлюваної енергетики Еколтави.

Запорожець Сергій – підрядник New Line Energy, компанії що встановлювала сонячну електростанцію.

Запрошуємо представників медіа м. Полтави та області прийняти участь в Прес-турі

Реєстрація учасників є обов’язковою:  https://forms.gle/NWPFeRsVwDGssm7r7

Важливо: реєстрація триває до 12:00 9 серпня, після завершення реєстрації з вами зконтактується координаторка для уточнення деталей. Вашою перевагою буде можливість дістатися місця своїм транспортом. Кількість місць в нашому бусі обмежена, тому будемо проводити відбір. Для телеканалів передбачено 1 оператор та 1 журналіст. За потреби будь ласка реєструйте й операторів. Виїджаємо 13 серпня о 9:00. Зустрічаємося з 8:30 до 8:55 біля Школи мистецтв ( вул. Соборності 35). Повернення о 14:00.

Мета туру: поширення інформації про уже наявний успішний досвід Полтавщини в енергозбереженні та впровадженні відновлюваних джерел енергії в освітньому закладі.  А також показати можливість преходу Полтавської області на використання 100% відновлюваних джерел енергії.

Довідка: Діяльність здійснюється в рамках місцевого проекту “Перша зелена школа в Полтавському регіоні” за підтримки німецького фонду “URBIS” та Кобеляцької районної ради.

Фото: Julia Pashkovska