“Еколтава” стали співзасновниками Мережі українських сортувальних ініціатив

12.03.2019

Екологічні організації та ініціативи сформували Мережу українських сортувальних ініціатив (МУСІ). Мета – об’єднати зусилля, знання та ресурси аби всі куточки України сортували та переробляли відходи. Загалом до Мережі увійшли 20 організацій з 8 областей країни.

6-7 березня у Львові відбулася стратегічна сесія МУСІ. Захід об’єднав у спільному колі організації з Києва, Харкова, Львова, Вишгорода, Івано-Франківська, Черкас, Полтави, Коломиї, Запоріжжя, Диканьки, Дніпра та Кривого Рогу. Всі вони – активно впроваджують та популяризують раціональні методи поводження з відходами.

Еколтаві випала честь представляти Полтавщину у Мережі сортувальних ініціатив.
Максим Макуха, фахівець з питань поводження з відходами Еколтави поділився враженнями з командою:
“В Україні, мабуть, в кожному регіоні є організації що навчають культурі поводження з відходами: сортуванню, їх мінімізації. Ідея мережування “висіла” в повітрі давно. І нарешті вона була реалізована! Наша організація з радістю поділиться досвідом з іншими, а також буде реалізовувати всеукраїнські проекти як член мережі. Сподіваюсь скоординовані дії дозволять досягти ще більших результатів.В єдності – сила”

Фото: стратегічна сесія МУСІ у Львові. Авторка: Катерина Акварельна

Разом з колегами опрацьовували актуальність створення такої мережі для України, ділилися досвідом впровадження проектів у регіонах і напрацювали спільне бачення розвитку цього об’єднання.

Першочергово для накс МУСІ це обмін досвідом, інформацією та ресурсами серед членів мережі, взаємопідтримка у впровадженні спільних проектів, контроль за дотриманням екологічного законодавства, моніторинг і лобіювання питань, що стосуються сфери поводження з відходами.

Фото: стратегічна сесія МУСІ у Львові. Авторка: Катерина Акварельна

До МУСІ на першому етапі також увійшли громадські організації “Плато”, “Зелена генерація”, “ЧИСТО.Вишгород”, “ЯСортую”, “Екоґвалт”, “ЄвроІн”, “Зелена коробка”, “Логос”, “Чисте місто – КР”, “Горизонталі”, “EcoLanding – Екологічний десант”, Громадське Формування з Охорони Громадського Порядку “Екологічний Патруль”, громадська спілка «Пермакультура в Україні», Диканська районна екологічна дитяча громадська організація «Зелене серце», екологічні ініціативи “Зелена школа”, “Чисте місто Львів”, “Bilka – зелені думки в дії”, “PreciousLab” та “SortSmart”

Фото: стратегічна сесія МУСІ у Львові. Авторка: Катерина Акварельна

Далі основоположний крок – офіційна реєстрація мережі як об’єднання.

МУСІ в Facebook: www.facebook.com/musi.synergy.
Зворотній зв’язок: musi.synergy@gmail.com.