Електроенергія зі сміття: як на сміттєзвалищі під Полтавою добувають біогаз

15.01.2019

Еколтава побувала у тематичному прес-турі.

14 січня у селі Макухівка (Полтавщина) відкрили електростанцію, що працює на звалищному газі. Цей об’єкт реалізують у співпраці місцевої та влади та бізнесу – компанії Clear energy.
Подібних станцій лише 10 в Україні. Раніше схоже обладнання запустили в Кременчуці, потужністю 550 кВт. Та, що встановлена на макухівському сміттєзвалищі може генерувати 600 КВт.

Фото: обладнання для добування біогазу, встановлене на Макухівському сміттєзвалищі

На території звалища пробурили свердловини глибиною 12 метрів. Звалищний газ формується під час анаеробного (без доступу повітря) розкладу органічних решток відходів (залишки їжі, листя, гілки й т.д.).
Зазвичай, цей газ є однією з причин пожеж і вибухів на звалищах. Такі пожежі важко загасити бо вони утворюються і горять не на поверхні, а під землею.
Через це дегазація полігонів є необхідністю з причин безпеки. Крім того метан, що складає левову частку біогазу, є парниковим газом та майже в 30 разів більше впливає на клімат ніж вуглекислий газ.

Таким чином подібні установки вирішують одразу декілька проблем – пожежі на звалищах, утворення парникових газів, виробництво чистої електроенергії.

Очікуємо, що в Україні буде більше подібних проектів!

ДОВІДКА:  «КЛІАР ЕНЕРДЖІ» – українська компанія, що займається будівництвом і експлуатацією електростанцій на біомасі, біогазі, вітрі і сонячній енергії. Підприємство працює на ринку альтернативної енергетики, реалізуючи вироблену електроенергію на ринку України за «зеленим» тарифом.

За рік роботи у Полтавській області, компанія реалізувала два проекти з будівництва комплексної інженерної споруди з системою збору та утилізації біогазу.

Будемо на зв’язку?

Отримувати розсилку новин та анонсів “ЕКОЛТАВИ”