Полтавці вимагають від влади 100 % відновлюваної енергетики у місті

18.09.2018

7 та 8 вересня українські міста стали частиною всесвітньої акції “Дій за Клімат” (анг. Rise For Climate), метою якої є об’єднання зусиль кожної країни та міста у протидії кліматичним змінам. Хвиля кліматичної мобілізації прокотилася  на 5 континентах, відбулося понад 700 заходів, 17 з яких відбулися в Україні.

8 вересня у Полтаві активісти вийшли на вулиці міста з вимогою до місцевої влади невідкладно розробити та впровадити кліматичну стратегію міста, яка включатиме заходи з адаптації до аномальних змін клімату та перехід на чисту відновлювану енергетику: сонячну, вітрову та  гідроенергію. Але зробили це містяни в оригінальний спосіб.

ФОТО: Акція “Дій за клімат – Полтава”

У Парку «Перемога» організатори ініціювали арт-перформанс «7 чудес відновлювальної енергетики (ВДЕ)», під час якого полтавці разом із відомою художницею Мариною Герасименко зобразили на полотні енергетично незалежне місто майбутнього. До процесу створення візії власного міста долучилося багато дітей, які із захватом уявляли та малювали «зелену» Полтаву, в якій хочеться жити.

Сама назва акції «7 чудес відновлювальної енергетики (ВДЕ)» натякає чиновникам про переваги енергетичного переходу на чисту енергію: нові робочі місця та залучення місцевих ресурсів, енергонезалежність, енергетична безпека, зменшення захворювань внаслідок забруднення повітря,  нові технології й інвестиції у місто.

Полтавці підтримали ініціативу та спільно підписали петицію до міського голови – Олександра Мамая з вимогою розробити та прийняти дієву кліматичну стратегію міста та впроваджувати альтернативні джерела енергії, як один з основних методів протидії подальшим кліматичним змінам у місті.

Ми прагнемо, щоб у Полтаві жителі мали доступ до чистої відновлюваної енергетики. Лише так зможемо зберегти наше місто від кліматичних аномалій. Якщо цього не зробити, то ми можемо спостерігати такі погодні аномалії та збитки, які були в Києві, Львові, Херсоні цього літа. Клімат змінюється,  і ми маємо невідкладно діяти разом з усім світом”  – розповіла координаторка акції “Дій за клімат” у Полтаві – Аделіна Захарченко

На завершення акції, організатори передали та зареєстрували своє офіційне звернення до Полтавської міської ради.

Окрім Полтави, свою участь у глобальній кліматичній мобілізації зареєстрували ще 16 українських міст: Диканька, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Житомир, Київ, Кам’янець Подільський, Кременчук, Львів, Миколаїв, Вінниця, Рівне, Одеса, Черкаси, Чернівці, Чортків, Хмельницький. Детальнішу інформацію про акції у містах  читайте на сторінці національних координаторів – 350. org -Україна у Фейсбук.

Отримувати розсилку новин та анонсів “ЕКОЛТАВИ”