Як містам заощаджувати кошти та енергію завдяки сміттю та відновлювальній енергетиці. Передовий досвід Миргорода

25.10.2017

24 жовтня ГО “ЕКОЛТАВА” вирушила у свій п’ятий прес – тур до Миргорода, щоб розповісти громадськості про передовий досвід впровадження енергоощадних сучасних технологій в Полтавській області

Миргород – одне із провідних містечок України, що прогресивно розвивається не тільки в напрямку туризму, а й в досягненні енергонезалежності.
Очільники та громада міста мають на рахунку кілька масштабних та успішних проектів з енергозбереження, одні із перших впроваджують новітні європейські технології та реалізують власні ініціативи на шляху до сталого енергетичного розвитку в регіонах.

Тож, в рамках туру у напрямку Миргородського району наша команда разом із журналістами Всеукраїнських та обласних видань  відвідали:

  • Невелике с. Затон, де функціонує 30 кВт приватна сонячна міні електростанція

Мешканець Миргородщини має власну сонячну електростанцію та продає вироблену електроенергію в загальну мережу за так званим “зеленим тарифом”.  Новітні трекінгові системи слідкують за рухом сонця впродовж дня, та можуть підвищити виробітку енергії приблизно на 30 – 40 %. За словами Олексія – власника “домашньої” станції, такі технології гарантують не лише незалежність від платіжок за електроенергію, але й можуть приносити додатковий стабільний заробіток. Окупність приладів становить близько 5-6 років.

Фото: ЕКОЛТАВА

Цей об’єкт викликав велику цікавість, тож ми вже готуємо більш детальний матеріал про це, що з’явиться на нашому сайті.

  • Комунальне підприємство  “Спецкомунтранс”.

Поки вся Україна готується до моменту вступу в дію поправки до Закону “Про відходи”, що передбачає  заборону захоронення неперероблених відходів з 2018-го, в Миргороді вже сортують сміття. При чому як населення, так і комунальники. Мешканці окремо відбирають папір, пластик та скло. Комунальне підприємство відповідає не лише за вивіз сміття, але й за його сортування і транспортування для подальшої  переробки.  Кошти від збору вторсировини дозволяють підприємству не залежно від дотацій сплачувати екологічний податок, тим самим  заощаджувати кошти міського бюджету. Як цей механізм працює, скільки це коштувало, та як до цього ставиться громада розповімо детальніше у наступному матеріалі, присвяченому цій локації.

Фото: ЕКОЛТАВА. Один із 32 сортувальних майданчиків у Миргороді. 

  • Сільську школу  у с. Зубівка Миргородського району.

В Україні ще з минулого року законодавчо врегульовано механізм ЕСКО – контрактів, що передбачають впровадження енергозберігаючих технологій у бюджетних організаціях коштом енергосервісних компаній. В селі Зубівка на Миргородщині вже випробували цей механізм на практиці, і стали першопрохідцями в Полтавській області. Енергетична компанія інвестор встановила у школі сучасне теплогенеруюче обладнання, та повертає вкладені  кошти внаслідок меншого споживання газу закладом аж на 64 %. Ми поспілкувалися з Начальником відділу освіти Миргородської міської ради, представниками інвестора та самим директором школи. 

Подробиці практичної дії ЕСКО-механізму в сільській школі незабаром.

  • Дитячий садочок, що став щасливим учасником проекту по енергоефективності

Стара будівля закладу тепер має замінені вікна, повністю утеплені стіни, дах та цоколь. Індивідуальний тепловий пункт, встановлений в садочку, допомагає споживати на 40 % менше теплової енергії.

Влада Миргорода заручившись підтримкою німецьких партнерів з проекту GIZ. Енергоефективність у громадах реалізували проект “ Енергоефективна реновація ДНЗ”.

Скільки  це коштувало, чого досягли, та як реалізувати подібне нам розповіла завідувачка дошкільним навчальним закладом, спеціаліст відділу енергоменеджменту та компанія – виконавець.

Детальна стаття про результати проекту в садочку – згодом на сайті.  

Менеджерка зі зв’язків з громадськістю ГО “ЕКОЛТАВА” 

Маргарита Мостова