Об’єднані cпільною метою
14.05.201713 травня Мусульманська релігійна громада м. Полтави ініціювала прибирання у Полтавському міському парку – “ Дендропарк”. Метою заходу стало об’єднання всіх арабських, чеченських, та інших діаспор, для проведення соціально корисних справ на благо міста та городян.
За попередньою домовленістю, до акції мали долучитися не тільки чоловіки та міцні хлопці, а й жінки та діти. Проте погода мала на те свої плани. Пішов дощ, але варто зазначити, що це не стало приводом віднінити прибирання.
Місією “ЕКОЛТАВИ” на цьому заході було розповісти та показати учасникам систему роздільного збору сміття, а також коротко ознайомити активістів з питаннями вторинної переробки відходів і проблеми розкладання їх у природному середовищі. Про важливість збирати сміття роздільно та частину його здати на переробку, наголосив експерт в питаннях поводження з ТПВ ГО “ЕКОЛТАВА” – Максим Макуха:
“Давайте, все зібране сьогодні сортувати на пластик і скло, оскільки, якщо ці мішки перевезуть на санкціонований смітник, це не вирішить проблеми – тут менше сміття а там стане більше”
Найбільше було зібрано скла – пустих пляшок від напоїв, та поліетелену. Як зазначив директор парку, що територія нещодавно була прибрана, період відпочинку на природі під час травневих свят негативно відзначився на чистоті у Дендропарку. Як показує практика, горожанам та гостям міста, ще треба вчитися не робити смітник в зонах відпочинку.
За словами самих учасників прибирання, такі акції є важливим елементом підвищення свідомості населення, адже найбільше покликані об’єднати суспільство навколо дбайливого ставлення до природи і актуалізувати проблеми культурного виховання молоді сьогодення.
Наразі релігійні громади Полтави налічують значну кількість прихожан – лише мусульман – до 8 тис. осіб. Сфера релігії та культури все більше звертає увагу громадськості на екологічні проблеми та ставлення людей до навколишнього природного середовища.
Громадська організація “ЕКОЛТАВА” висловлює подяку ініціативній групі Мусульманської релігійної громади м. Полтави, всім учасникам акції та керівництву Полтавського дендропарку, в особі Михайла Львовича Шлафера, за проявлену громадську активність та хороший приклад для наслідування.
Всім миру та гармонії в серці!


