Центр сталого розвитку Полтавщини

24.10.2016

Еколтава - REC
Проект організацій з Полтавщини потрапив до 5-ки переможців всеукраїнського грантового конкурсу LINK Ukraine від Регіонального Екологічного Центру (Угорщина).

Консорціум з трьох організацій («Еколтава», «Товариство охорони природи Кременчука» та Полтавський відокремлений підрозділ Національного екологічного центру України) отримає 20 тисяч євро на реалізацію власного проекту. Ці організації вже 2 роки поспіль співпрацюють в темі енергоефективності в рамках мережі CLEEN.

Ідея полтавців – «Центр сталого розвитку Полтавщини». Це комплексний проект, який включає в себе:

  •  створення місцевої платформи експертів з питань енергоефективності та енергоаудиту, поводження з відходами, фандрейзингу та можливість звернутися до них за консультацією.
  • створення демонстраційного «зеленого» офісу, де можливо буде ознайомитись з роботою відновлюваних джерел енергії та енергоефективного обладнання, а також побачити, як можна сортувати сміття в умовах міста тощо.

Нагородження переможців та презентація проектів відбувалась 20-21 жовтня в готелі «Інтерконтиненталь» у Києві під час Інвестиційного форуму РЕЦ «Міста як рушійна сила сталого розвитку в Україні».

dsc99272

Проект презентувала голова правління ГО «Еколтава» Юлія Мельник. Присутні могли коментувати чи задавати питання після виступів. Як зазначив представник Державного агентства енергоефективності України, подібні демонстраційні центри існують в багатьох містах Європи. Це найкращий метод доносити до людей необхідну інформацію. Він також порадив полтавцям більше співпрацювати з бізнесом та робити акцент саме на обладнанні.

Центр сталого розвитку Полтавщини розвиватиметься поетапно. В наступному році в рамках проекту будуть відбуватися наступні заходи:

  • тренінг для голів ОСББ Полтавщини щодо енергоефективності, ВДЕ, поводження з відходами;
  • видання дайджесту екологічних новин для ОСББ м. Полтави;
  • створення демонстраційної сонячної міні-електростанції для проведення публічних заходів у Полтаві
  • видання та розповсюдження матеріалів щодо використання ВДЕ, енергоефективних заходів в бюджетних установах тощо.
  • організація прес-турів по області за темою енергоефективність, сталий розвиток, зміни клімату та тотожні тематики.

В подальшому активісти хочуть виводити цей проект на самоокупність за рахунок платних послуг. Щоб не залежати від грантів і продовжувати екологічне просвітництво та долучатись до вирішення гострих екологічних проблем в області.

Проект фінансується Норвезьким міністерством клімату та довкілля.