Сталий розвиток та проектний менеджмент. У Полтаві відбувся перший «Green Camp»
06.09.2016Нещодавно у Полтаві на базі спортивного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Олімпійські надії» пройшов екологічний табір «Green Camp». Як зазначають організатори дійства, представники громадської організації «Еколтава», його учасники вчилися втілювати свої ідеї в життя та бути більш екологічними.

Протягом двох днів близько 50 активних школярів і студентів слухали спікерів і спілкувалися на різноманітні теми зі сфери екології, а саме про важливість сортування сміття, шкідливість використання сучасних косметичних засобів, концепцію сталого розвитку, велоінфраструктуру міста Полтави, проблематику Макухівського сміттєзвалища, а також про проектний менеджмент, на основі якого мікрогрупами було створено індивідуальні проекти з теми «Полтава зелена, молодіжна, туристична.

Голова суспільного проекту «Еколтава» Юлія Мельник розповіла, як же ці теми пов’язані між собою:
– Всі ці теми пов’язані між собою однією більш глобальною темою «Сталий розвиток». Адже, вирішення проблем сміття, енергоспоживання, транспорту тощо ми забезпечимо сталий розвиток нашому місту. Також спікери розповідали про ті речі, які кожен може почати робити вже сьогодні, щоб змінити свої звички і допомогти планеті, – зауважує Юлія Пашковська.
Також, завдяки проекту CLEEN, «Товариство охорони природи Кременчука» привезли зі свого міста в табір сонячну енергетику. Зокрема, учасникам показали в дії сонячний колектор і сонячні панелі. Дозвілля наповнювалося грою «Кліматичні переговори», яку проводила волонтерка Корпусу Миру в Україні Джанет Нґуен, різноманітними енерджайзерами (рухливими іграми) та канатною доріжкою, на якій кожен бажаючий міг випробувати свої сили.
– Дуже зацікавила учасників сонячна енергетика. Наприклад, не щодня можна побачити сонячний колектор, у якому закипає вода. Щодо проектів, які учасники напрацювали, то ми якраз хотіли, щоб вони захопилися цими темами і потім вже чи самостійно чи під чиїмсь менторством втілювали ці чи якісь інші проекти в життя, – додає Юлія Пашковська.
Організували захід Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно з громадською організацією «Еколтава» у рамках ХІ молодіжного зльоту. «Перший у Полтаві екологічний табір «Green Camp».

По закінченні табору кожен учасник отримав сертифікат, а також невеличкий подарунок у вигляді еко-торби із цікавими буклетами.
– Ми хочемо, щоб екологія ставала трендом, – підсумувала Юлія Пашковська
Роман Грицун, “Трибуна”
