Полтавці у Львові створили образ енергоефективного міста
15.06.2016Створити у місті зелені зони, де будуть публічні простори з wi–fi та електричними пристроями на сонячній енергії, практикувати роздільний збір сміття та альтернативний транспорт. Саме так бачать Полтаву громадські активісти, представники міської влади та журналісти, які поїхали до Львова налагоджувати співробітництво та вивчати інструменти енергоефективності.
15 червня у Львові розпочався триденний тренінг «Інструменти комунікації, співробітництво та лідерство в сфері Екології та енергоефективності міст України». Його мета – налагодити комунікацію між представниками влади, громадськими активістами та місцевими журналістами у сфері сталого розвитку міста, енергоефективності та екології.
Лідер громадської організації «Еколтава» Юлія Мельник презентуючи своєрідний образ енергоефективного міста і сталого розвитку Полтави зазначила, що духовна столиця має стати містом, в якому мешканці активно використовуватимуть енергоефективні технології:
– Я це бачу так: у Полтаві мають бути створені публічні простори, де люди використовуватимуть зарядні пристрої, що працюють на сонячній енергії, вай-фай. Це може бути дерево сонячних панелей у парку. Там можна відпочивати, проводити публічні заходи, які об’єднують громаду.
Менеджер по зв’язкам із громадськістю «Еколтави» Маргарита Мостова додала, що влада при цьому має підтримувати розумні енергетичні технології – роздільний збір сміття, використання паперових пакетів, тощо.
Представник «Національного екологічного центру України» на Полтавщині Олег Гапон зазначив, що в області має бути створений ринок енергетичних ресурсів, який сприятиме зменшенню викидів парникових газів у атмосферу. Також він розповів про можливості використання біомаси, як паливного альтернативного матеріалу. Біомаса – це відходи сільськогосподарського виробництва та збиральництва, які можна використовувати для створення паливних брикетів, якими опалюватимуться міські котельні. Цей ресурс може стати альтернативним по відношенню до газу чи вугілля.
Полтаву на тренінгу представляють працівники міського департаменту економіки. Серед них – Володимир Волик, начальник управління економічних питань виконавчого комітету полтавської міської ради, заступник відділу економічного аналізу Ольга Савчук та Людмила Стародубова – начальник відділу інвестиційної політики, розвитку соціальної сфери та енергетичного менеджменту.
Володимир Волик вважає що розвиток міської екології також залежить і від самих громадян:
– Потрібно мабуть запровадити по всьому місту відеоспостереження. Як у Європі, коли людина кидає сміття повз урну, то через 5 хвилин до неї підходить поліцейський, і виписує штраф. Бо чистота та екологія міста також залежить і від людей, від їх поваги до навколишнього середовища та праці інших людей. Якщо хлопці випили пива, і затоптали клумбу, яку бабуся висадила біля будинку, то це є неповага. Відповідальність починається з кожного, – зазначив пан Волик.
Журналіст компанії «Лтава» Ольга Козіна додала, що розвитку енергоефективності також буде сприяти той фактор, що полтавці використовуватимуть у повсякденному житті екологічний транспорт – велосипеди, електромобілі. Але для цього у Полтаві мають створюватися необхідні умови, зокрема велосипедні доріжки, парковки, тощо.
Крім того представники Полтави розповіли іншим учасникам тренінгу про перспективи створення комфортної зони відпочинку та чистоти на березі річки Ворскла, а також згадали про можливість створення заповідних зон у межах міста. Зокрема – на території Гришкіного лісу.
Тренером на цьому заході є Анна Валєнса, соціальний філософ, психолог, тренер, громадський діяч, яка презентувала полтавцям та іншим учасникам тренінгу лекцію на основі авторської моделі «Психологічного віку».
Роман Грицун, “Трибуна”


