Еколтава запустила перший в Україні онлайн курс “Про здорове і стале харчування”

02.05.2023

Еколтава в межах проєкту Austausch e.V. “Сприяння кліматичній освіті у Східній Європі” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини запустила онлайн курс “Про здорове і стале харчування”. 

Як обирати продукти, які є дружніми до вашого здоров’я, як оминати маркетингові пастки у супермаркетах, які солодощі можуть бути корисними, що таке безвідходна кулінарія та як харчуватися без шкоди для навколишнього середовища? Про все це і не тільки – онлайн курс від відомої української біологині, адвокатки здоров’я, авторки книги “Оптимістично про здоров’я” Дарки Озерної. 

Чи знали ви, що виробництво дешевих солодощів позбавляє домівок мільйони орангутангів в Індонезії? Чи чули про безвідходну кулінарію? Чи, можливо, ви здогадувалися, що маркування “еко” зовсім не про екологію? Наша мета – навчити слухачів і слухачок обирати та споживати правильні, а головне корисні для здоров’я, довкілля та гаманця продукти. Тому ми намагалися зробити цей онлайн курс максимально прикладним та інформативним.” – говорить проєктна менеджерка ГО “Еколтава” Марина Садкіна

Відеоуроки, додаткові матеріали та практичні завдання допоможуть учасникам орієнтуватися в “зелених” харчових тенденціях сучасного світу. 

“Харчування – це тема, яка стосується щодня кожної людини. Тому стійка схема повсякденного харчування – одна з найважливіших елементів екодружнього життя. змінюючи свій раціон на більш сталий, можна суттєво знизити екослід і скоротити кількість відходів, тому ми хотіли зробити цей курс, щоб якомога більше людей маленькими діями робили свій внесок у збереження свого здоров’я та здорового довкілля”, – розповідає координаторка проєктів Austausch e. V. Марія Рудзь.

На проходження курсу подалися більше 250 осіб з різних областей України. Ми обрали 50 найбільш мотивованих учасників для першого потоку. Серед яких – вчителі, представники громадських організацій, журналісти, люди, які дбають про здоров’я та довкілля. Протягом 2023 року участь в онлайн курсі – безкоштовна. Надалі ми плануємо зробити можливість для проходження більшої кількості людей у самостійному режимі.

Наше здоров’я не береться з лікарні – воно є наслідком наших щоденних дій, а також генетики і середовища. Середовище, в якому ми перебуваємо, своєю чергою теж залежить від наших дій, тож урбанізм і охорона довкілля також є дотичними до здоров’я людини і лежать в межах моїх фахових інтересів. Система стійкого харчування це як раз і про здоров’я людини, і про довкілля, і про суспільство і наш добробут загалом,” – розповідає авторка курсу “Про здорове і стале харчування” Дарка Озерна.

Учасники курсу, які виконали всі завдання, отримають сертифікат. Еколтава хотіла б, щоб вони стали “агентами змін” у своїх громадах, домівках чи на роботі. Тобто самі перейшли на бік здорового і сталого харчування і привертали до нього увагу своїх рідних, друзів, колег та сусідів.

Онлайн-курс створено в межах проєкту Austausch e.V. “Сприяння кліматичній освіті у Східній Європі”, який впроваджується ГО “Еколтава” на території України, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.