Пілотний проєкт “Відродження лісосмуг” розпочато на Полтавщині

15.01.2021
Місія “Еколтави” – допомогти громадам впроваджувати екологічні рішення та ставати природоорієнтованими.
 
Наразі, у співпраці з благодійним фондом Peli can live та командою проєкту #ЛісосмугиЖиття, ми плануємо реалізувати пілотний проєкт #ВідродженняЛісосмуг для відновлення лісосмуг в одній із ОТГ Полтавщини.
Чому це важливо?
  • Лісосмуги – це збереження біорізноманіття, шмат дикої природи в аграрних ландшафтах.
  • Лісосмуги – захист ґрунтів від ерозії, прилеглих територій від вітровіїв.
  • Лісосмуги – природний бар’єр для захисту врожаю від стихійних лих (мають екосистемну функцію).
  • Лісосмуги – інструмент в процесі адаптації до змін клімату.
Лісосмуги є важливим компонентом екосистем, нажаль, зараз вони часто знаходяться в неналежному стані. Лісові полезахисні насадження занедбані, забуті і часто винищені. Багато років вони були практично бездоглядними та нічийними і Україна зараз повинна пройти весь шлях упорядкування цих земельних ділянок від початку до кінця.
 
Суть проєкту якраз і полягає в тому, щоб в обраній громаді Полтавщини провести дослідження стану лісосмуг, на основі цього дослідження розробити план відновлення та, вже разом із адміністрацією громади, почати пошук коштів на реалізацію плану.
Потому, вже керуючись досвідом пілотного проєкту, ми хочемо розробити рекомендації для інших громад, які б хотіли відродити на своїй території лісові полезахисні насадження. Розробити інформаційні матеріали, простий та доступний інструментарій втілення подібних проєктів, щоб кожна громада України, докладаючи мінімальних зусиль, могла реалізувати подібний проєкт на своїй території.
 
Як відбуватиметься вибір громади для впровадження пілотного проєкту?
 
На основі конкурсу, котрий ми зовсім скоро оголосимо на нашій сторінці у Фейсбук. Громадам запропонуємо пройти анкетування, подати заявки, далі відбіркова комісія обере переможця. Ту громаду, котра відповідатиме максимальній кількості зазначених критеріїв та буде готова до співпраці, ми запросимо для продовження діалогу.
Отож, стежте за нашою сторінкою!
P.S. Зверніть увагу! Одним із перших кроків в даному проєкті є інвентаризація лісосмуг для визначення їх площі та надання їм належного статусу землекористування.
Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.