ГО «Еколтава» йде «нога в ногу» з ІТ-технологіями

07.12.2015

Хочу поділитися своїми враженнями від тренінгу, присвяченому ІТ-інструментам у внутрішній роботі громадської організації, що відбувся 28-29 листопада в місті Полтава. У тренінгу взяли участь представники багатьох регіональних громадських організацій різного спрямування.

Спочатку тренери були занепокоєні тим, що захід не досягне своєї мети, оскільки Полтава було одним із перших міст, де планувалося провести такого роду тренінг, а в подальшому, ще в 3 містах – Черкасах, Чернігові та  Сумах. Однак їх сумніви були марними, бо все пройшло на досить високому рівні.

В рамках тренінгу його учасники мали можливість за допомогою кваліфікованих ІТ-шників пройти міні практичний курс внутрішньої роботи організацій «онлайн».

Окрім змістовного теоретичного наповнення, на тренінгу були і практичні завдання, в процесі яких всі учасники мали змогу проявити себе, командно попрацювати та порухатись.

Найбільше запам’яталося представлення себе та своїх організацій у вигляді герба за допомогою малюнків, слів повинно було бути якомога менше. Герб складався з чотирьох частин і відображав відповіді на наступні запитання: «Хто я? Із якої я організації? Як я використовую ІТ-технології? Як моя організація використовує ІТ-технології?».
1

У всіх виявилися різні підходи до виконання цього завдання, навіть якщо ти не художник, то малюнок з гумором сприймався аудиторією «на ура».
2

Досить багато завдань було пов’язано з роботою у команді, де розглядалися на практиці використання ІТ-інструментів при пошуку ресурсів для організації, підготовці звітів, інформаційній компанії, проведенні різного роду акцій тощо.
3

Найперші програми, якими почала користуватися наша команда ГО «Еколтава»– «trello» і «coggle», які значно полегшили розробку системи постановки завдань і функціональних обов’язків в нашій громадській струкутурі. В той же час, значно спростилась побудова концепції стратегічного планування в онлайн-режимі.

Тренінг допоміг відсторонити завдання на папері і перевести їх у більш зручний режим – онлайн. Тренінг виявився дуже цікавим і пізнавальним, а головне – практичним до застосування.

Два дні пролетіли дуже швидко та непомітно в теплій і доброзичливій атмосфері, за що щира подяка організаторам і тренерам – Анні Товстусі, Дмитру Тіщенку, Володимиру Дєнісову, Андрію Карпенку.

Слід зазначити, що через насичену програму тренінгу іноді бракувало живого спілкування, так як більшість практичних завдань виконувалися на ноутбуках. Однак, вказане не завадило отримати позитивні враження та зустріти однодумців!

З нетерпінням чекаю другої частини тренінгу в лютому 2016 року.

4
Автор Надія Гроза