У Диканському районі учнів навчили проводити енергоаудит будівлі школи. Діти визначали чи немає протягів з вікон та дверей, скільки енергії споживають електроприлади у школі, та чи справно працює сантехніка. На основі розробленої анкети учні формують звіт який включає інформацію про стан вентиляції, наявність утеплення та лічильників обліку енергоспоживання, кількість електроламп, батарей та електричних приладів, тощо.

Фото: ДРЕДГО “Зелене Серце”

Подібне навчання організовано в рамках конкурсу “Енергопатруль”, що проходить у районі. За словами координаторів – громадської організації “Зелене Серце” такий підхід допомагає сформувати у дітей та вчителів розуміння того, як та скільки споживається енергії протягом місяця, чому вона споживається не ефективно та як її можна зберегти.

“Конкурс має і виховний аспект. Діти, досліджуючи будівлю своєї школи розуміють що протяги з вікон, не щільно закриті двері, погана вентиляція чи то не замінені лампочки й заставлені батареї не тільки перешкоджають комфорту, а й призводять до великих втрат тепла, електрики та коштів.”  – наголошує Яна Трутень, представниця ГО “Зелене Серце”.

Надалі на основі такого аудиту діти зможуть розробляти рекомендації щодо енергоефективності. А також власним прикладом мотивувати не тільки керівництво школи, а й батьків дотримуватися заходів з енергозбереження. Усі учасники  отримають призи та подальший експертний супровід.

Конкурс на проведення енергоаудиту, та ще ряд просвітницьких лекцій та семінарів для дітей і вчителів на тему ефективного споживання тепла, води й енергії впроваджено в рамках проекту “Енергозбереження задля майбутнього”.  Його реалізовано завдяки мінігранту від міжнародної мережі громадських організацій “CLEEN.Енергозбереження: створення коаліцій на місцях”.

Вже третій рік поспіль провідні екологічні організації України, Молдови, Вірменії й Грузії об’єднують свої зусилля для розвитку енергоефективності у своїх країнах.

менеджерка з комунікацій ГО “ЕКОЛТАВА” Маргарита Мостова