У вас вдома, в будинку чи на роботі збирають окремо небезпечні відходи: батарейки, термометри, люмінесцентні лампочки? Чудово, це правильний крок, адже просто викидати в сміттєвий бак чи довго зберігати ці речі дуже небезпечно для здоров’я та навколишнього середовища. Важкі метали з них випаровуються у повітря, потрапляють у стічні води, ґрунт та легені людини. Й залишаються там на десятки років. Цей клас відходів потребує окремої утилізації, яка в нашій країні поки що не безкоштовна.

З 1 жовтня 2019 року у Полтаві розпочав курсувати по місту спеціальний екобус. Його задача — збір небезпечних відходів від населення та установ (безкоштовно). Відповідальні за коректну роботу екобусу – КАТП1628.

За інформацією наданою нам від представників автотранспортного підприємства, графік екобусу у Полтаві такий:

Зображення: графік руху екобусу у Полтаві. Автори: ГО “Еколтава”

Це ініціатива Департаменту ЖКГ полтавської міської ради (ПМР), після того як місцевий  екоактивіст Сергій Антоненко виграв судову справу проти ПМР за бездіяльність у питаннях належного поводження з небезпечними відходами у місті.

Щомісяця графік може оновлюватися. Команда Еколтави буде інформувати про зміни у графіку курсування. Слідкуйте за нашими новинами на сторінці Facebook  .

Контактні номери щодо курсування Екобусу і збору відходів у вашому закладі: 0532 59-70-32, 0532 59 95 39 

Важлива умова! Лампи і термометри мають бути запаковані окремо один від одного в картонний цупкий папір. Батарейки – окремо. Екобус може здійснювати паркування лише у відведених для цього місцях, тому шукайте його поряд із зазначеним місцем на парковці.

Ми вже подали відповідні запити до полтавської міської ради та департаменту ЖКГ аби дізнатися остаточно  куди саме буде направлено усі зібрані небезпечні.  Підприємство, що утилізуватиме небезпечні відходи повинно мати обов’язкову відповідну ліцензію на цю діяльність, видану Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища. (кол.Мінекології)

Будьте дружніми до природи! 

Ваша Еколтава

office@ekoltava.org