На скільки дієвим є енергетичний план Полтави?

Міська влада Полтави рік тому затвердила головний енергетичний план міста, що зобов’язує знизити викиди парникових газів, стимулювати енергозбереження, розвивати громадський транспорт та зелені зони. В ньому очільники обіцяють за рахунок різноманітних заходів скоротити викиди СО2 до 2020 року.

Команда “Еколтави” спільно з партнерами ГО “Екоклуб” проаналізували план дій сталого енергетичного розвитку Полтави (ПДСЕР) та готові пояснити яких реальних змін чекати у сфері енергетики та міської інфраструктури в найближчі роки.

17 квітня відбудеться презентація результатів громадського аналізу. Захід присвячений обговоренню якості ПДСЕР Полтави та варіантів його покращення.

Увага, місце та час проведення події змінено! 

Захід відбудеться за адресою вул. Соборності, 45 офіс 517. 

прес-центр ОКІА “Новини Полтавщини”

Початок о 11:00

Програма конференції за посиланням

“Еколтава” ініціює дискусію на тему того,  на скільки план відповідає реальним потребам міста та на які сфери в ПДСЕР варто звернути особливу увагу. Запрошений експерт природоохоронної організації “Екоклуб” (м. Рівне) – Дмитро Сакалюк розповість на скільки ефективними є заплановані заходи, та чи відчує місто реальні зміни найближчим часом.

Запрошуємо до відкритого обговорення журналістів, депутатів міської ради та громадські організації міста. Просимо заповнити коротку реєстраційну форму учасника/ці: https://goo.gl/forms/p8H7iysummMV6gcB2.

В Україні більше 160 міст підписали Угоду мерів, чим зобов’язалися скоротити власні викиди CO2 більше ніж на 20% до 2020 через проведення енергоощадних заходів та запровадження поновлюваних джерел енергії. Одним із основних кроків є створення та втілення плану сталого енергетичного розвитку міста (ПДСЕР)

ПДСЕР Полтави був прийнятий 31 січня 2017-го терміном дії до 2020 року. За 4 роки міська влада обіцяє знизити річну кількість викидів СО2 на 22,4% порівняно з обсягами викидів у 2010-му. Планують досягти цього переважно за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій вуличного освітлення.

За результатами аналізу, проведеного “Еколтавою”, визначено, що у документі замало вказано чітких заходів з їх строками реалізації та джерелами фінансування. Тому є побоювання, що ціль по викидах не буде досягнена.

Менеджерка з комунікацій ГО “ЕКОЛТАВА”

Маргарита Мостова

info@ekoltava.org