Яким був 2017 рік для екологічного руху Полтавщини?

2017 рік команда “ЕКОЛТАВИ”  працювала в напрямках сталого розвитку. А саме, ми допомагали громадам вирішувати проблеми сміття та енергії та активно займалися екологічним просвітництвом в різних куточках України.

Про найцікавіше у 2017 році:

У році, що минає, спільно з партнерами команда втілювала 2 проекти: “Центр Сталого розвитку Полтавщини” та “CLEEN: Енергозбереження. Створення коаліцій на місцях”. Вони фінансувалися Регіональним Екологічним Центром (REC, Будапешт, Угорщина), Міністерством довкілля та клімату Норвегії та Європейським Союзом.

Але не менш активною була робота над повністю волонтерським проектом “ЧистоТак!”.

Тож в 2017 експерти “ЕКОЛТАВА”:

Працювали з ОСББ у напрямку енергоефективності:

 • Провели 2 навчальних тренінги для представників ОСББ Полтавщини на тему “ Ефективне управління багатоквартирним будинком” та долучилися до щорічного Обласного форуму ОСББ. Під час заходів проконсультували 230 осіб.  Детальніше тут.
 • Створили та поширили 6 інформаційних екологічних дайджестів (LED) для багатоквартирних будинків тиражем 3000 примірників, в яких інформували про зміни клімату, механізми  енергозбереження в будівлях та правильного поводження з відходами. Дякуючи партнерству з Асоціацією підтримки ОСББ  та з енергоменеджерами міст, LED розійшлися по всій області. Всі дайджести можна переглянути в наших публікаціях.

Вели авктивну інформаційну кампанію на підтримку розвитку альтернативних джерел енергії:

 • Облаштували тимчасові інфомайданчики в районних центрах і великих містах Полтавщини в рамках Всеукраїнського туру “Енергонезалежність наша спільна справа”. Відвідали  10 міст області, проконсультували близько 1000 осіб. У 2018 році хочемо завітати до тих громад,  де ми ще не були. Більше про тури у матеріалі: Українцям розкажуть про альтернативу викопному паливу.
 • Організували 5 прес-турів на території області для регіональних медіа. Під час турів відвідали 18 локацій, 10 міст та селищ, поспілкувалися з 22 респондентами, серед яких урядовці, експерти, підприємці та місцеві жителі, співпрацювали з 16 ЗМІ.
  Отримали: більше 100  унікальних публікацій та сюжетів у мас-медіа на тему енергозбереження та відходів. Про локації в турах детальніше тут: Миргород, Горішні Плавні, Кременчук, Новосанжарщина, Чутове та В. Багачка.
 • Сприяли вровадженню роздільного збору відходів у Полтавській та суміжних областях. Цього року команда вклала багато сил у розвиток проекту “ЧистоТак!”, який створений, щоб допомогти школам, офісам та домогосподарствам успішно перейти на систему роздільного збору сміття. За рік координатори провели більше 60 лекцій у школах та організаціях, співпрацювали з ОТГ та іншими органами місцевого самоврядування не лише Полтавщини, а й Сумщини та Харківщини.
  Приклад дивіться в матеріалі: Полтавські школи продовжують сортувати сміття

Активно будували всебічний діалог з органами місцевого самоврядування:

 • Проконсультували більше 10 органів місцевого самоврядування щодо питань впровадження енергоменеджменту, реалізації проектів з енергоефективності та запровадження централізованої системи поводження з відходами. Переважно команда працювала з  активними районними, міськими та селищними радами Полтавської,  Черкаської областей. Особливо активними були Новосанжарська РДА, Полтавська районна рада, Бутенківська ОТГ, м. Сміла.
  Матеріал для ознайомлення: Для чого в районах впроваджувати енергоменеджмент

Поступово посилюємо екологічний рух Полтавщини молодими активістами:

 • Провели вже третій щорічний обласний екологічний фестиваль “ЧистоФест САДИ” в рамках Всеукраїнської акції “Зробимо Україну чистою разом”.
 • Дебютували з виїздним екологічним табором для громадських активістів та молоді в с. Опішне. У таборі взяли участь представники громадських організацій Полтавщини, органи місцевого самоврядування та активісти з інших міст.
 • Стали субгрантодавцями та профінансували проект “Енергозбереження задля майбутнього” від Диканської громадської організації “Зелене Серце”. Залучили до сталої діяльності в організації 12 волонтерів. Детально про проект з ДРЕДГО “Зелене Серце” в матеріалі: Діти у Диканському районі контролюють споживання тепла й енергії у школах

Переймали іноземний досвід та налагоджували партнерство:

 • Голова організації Юлія Мельник, за підтримки Посольства Японії в Україні та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, закінчила технічний навчальний курс JICA “Енергозбереження у комерційному та приватному секторі” в Японії, переймаючи передовий досвід сталого енергетичного розвитку. Крім того, вона взяла участь у конференції ООН щодо забруднення планети (м. Будапешт, Угорщина). У рамках цієї події, представники громадськості з різних країн розробляли рекомендації щодо вирішення проблеми відходів у країнах Східної Європи.
 • Члени організації у складі української делегації відвідали Естонію з навчальним туром. Під час поїздки українські НУО переймали досвід Балтійської країни у розвитку міського та лісового господарства, відновлюваних джерел енергії та сталої системи поводження з відходами.
 • Представники  Еколтави побували з навчальними візитами у Польші та Іспанії. Основною метою візитів було налогодження міжнародних партнерських зв’язків і залучення молоді до екологічного руху.

Ми вдячні всіх партнерам, волонтерам та прихильникам за співпрацю, підтримку та натхнення. Впевнені, що у 2018 році разом ми зможемо зробити ще більше якісних змін в Україні.

Долучайтеся до яскравого екологічного руху “ЕКОЛТАВА”

Завжди на зв’язку,

office@ekoltava.org +380 99 92 99 794

З теплом, ваша “ЕКОЛТАВА”