У 2018 році команда “ЕКОЛТАВИ” готується реалізувати проект під назвою “Перша зелена школа в Полтавському регіоні”за підтримки німецького фонду “URBIS”.

У селищі Білики Кобеляцького району загальноосвітня школа № 2 буде облаштована сонячними панелями для забезпечення потреб закладу в електроенергії.

ФОТО: навчальний процес у Білицькій школі №2  

У рамках проекту також планується:

  • випуск інформаційних посібників про використання відновлюваних джерел енергії та заходи з енергоефективності у бюджетних установах.
  • проведення практичних семінарів на тему енергозбереження для дітей, їх батьків та вчителів.
  • Наочний прес тур до школи з детальним висвітленням результатів проекту для місцевих та регіональних ЗМІ.

У школі навчається 61 учень, включаючи дітей з сусідніх сіл. Будівлю побудовано у 60-х роках.

Завдяки ініціативності місцевої активістки та дирекції школи, заклад вже пройшов процедуру енергоаудиту та отримав енергетичний паспорт міжнародного зразка. Адміністрація школи залучала німецьку експертку для проведення комплексного енергоконсалтингу. Тож, персонал школи вже пройшов інструктажі з тем енергозбереження у закладі, підвищення енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії та енергоменеджменту.

Голова “ЕКОЛТАВИ” Юлія Мельник на звітній прес – конференції зазначила:

ФОТО: звітня прес – конференція ГО “ЕКОЛТАВА”

“Ми хочемо щоб ця школа стала прикладом для інших у питаннях того, як забезпечити себе енергією. Сподіваємося далі працювати з керівництвом закладу, та запроваджувати там сортування сміття. Також плануємо проекти, які допоможуть утеплити заклад, та зробити його повністю енергонезалежним.” – наголосила активістка.

Проект “Перша зелена школа у полтавському регіоні” буде виконаний спільно з керівництвом закладу та Кобеляцькою районною радою.

Маргарита Мостова 

Менеджерка з комунікацій ГО “ЕКОЛТАВА”