На Сумщині школи починають відсортовувати органічні відходи, або як реалізувати екологічний проект в своїй громаді. Інструкція активістки

У місті Ромни Сумської області громадська організація “Новий Світ” реалізує проект “Есо-Clean”, який передбачає інтерактивні екологічні уроки у школах із подальшим запровадженням компостування органіки. Кожний заклад отримує вермикомпостер для шкільної їдальні. Але це лише початок.

За словами Вікторії Мурич – керівниці громадської організації, проект передбачає впровадження сортування сміття в навчальних установах Сумської області через просвітницькі заходи.

Фото: “ЕКОЛТАВА”. Вікторія Мурич під час лекції у школі

“У школах м. Ромни та прилеглих селищ ми працювали з учнями молодших класів та частково охопили старших. Залучали експертів з екологічних організацій – “Світ Освіт” та “ЕКОЛТАВА”. – розповідає Вікторія.

Під час інтерактивних уроків діти переглядають ролики про  переробку відходів, презентацію від експертів та отримують відповіді на питання.

На фото: Максим Макуха ГО “ЕКОЛТАВА”

Родзинкою проекту є подарунок  для шкіл – вермикомпостери на 470 літрів та окремий сорт хробаків, що будуть переробляти органічні відходи на гумус у цих же компостерах. “Тепер школи можуть компостувати органічні рештки з  їдальні, а навесні підживлювати грунт під час акцій із озеленення,” – пояснює деталі активістка.

На наступному етапі планують допомогти школам відсортовувати й інші види вторсировини, такі як пластик, макулатуру та окремо збирати батарейки.

“Зараз починаємо співпрацювати з місцевими власниками пунктів прийому вторсировини, щоб вони забирали відсортовані відходи у сільських школах,” – ділиться планами жінка.

На фото: “Пластикожер” для збору пластику, встановлений у коридорі школи.

На запитання як залучити ресурси для реалізації такої ініціативи, активістка радить писати проекти на міському рівні, адже проблема сміття є локальною та має бути вирішеною силами місцевої громади.  Наприклад ініціативу  “Есо-Clean” підтримало Управління у справах сім’ї молоді та спорту обласної адміністрації.

У проект було закладено придбання компостерів для шкіл, оплату часу та роботи залучених експертів, а також адміністративні витрати.

За словами Вікторії, логічне продовження роботи зі школами – курс для вчителів природознавства, біології та екології. Мета – надати механізм роботи з учнями на такі теми, як зміни клімату, енергозаощадження, альтернативна енергетика.

Менеджерка з комунікацій ГО “ЕКОЛТАВА”

Маргарита Мостова