Сільським головам Новосанжаського району пояснили  для чого потрібен  енергоменеджмент та енергоаудит в кожній територіальній громаді (ОТГ), та які існують  механізми якісного впровадження енергозберігаючих заходів в Україні на сьогодні.

17 серпня в Новосанжарській РДА відбувся тренінг для сільських  голів району. Основною задачею, за словами голови райдержадміністрації – Сергія Бульбахи  було роз’яснити очільникам громад, що таке комплексний підхід до енергозбереження в муніципальному секторі, та як уникнути хаотичного характеру впровадження енергозберігаючих заходів у кожній окремій установі.

 

Запрошеним експертом на семінарі від ГО “ЕКОЛТАВА”  став енергоаудитор,  голова Правління Спілки енергоаудиторів України, експерт громадської організації “Клуб Мерів” – Володимир Печерський.

Пан Володимир приділив увагу питанню поетапної реалізації будь яких проектів з енергозбереження, що має починатися з енергоаудиту та експертного висновку, і мати постійний моніторинг споживання енергії. Щоб такий енергомоніторинг здійснювався на постійній основі і став обґрунтуванням для подальших рішень застосування конкретних технологій – потрібні спеціалісти на рівні місцевого самоврядування. Такі функції мають бути покладені на енергоменеджера – фахівця, що здійснюватиме постійне управління енергоресурсами на основі фактичного споживання, індивідуального підходу до обстеження  кожної будівлі та можливостей економії енергії, ресурсів та бюджетних коштів.

 

На питання де знайти людину з такою кваліфікацією експерт відповідає просто – навчити спеціаліста на місцевому рівні.

Простим прикладом залучення коштів на впровадження енергозберігаючих заходів у будівлі – є механізм ЕСКО контрактів. Наразі цей інструмент все більше набуває актуальності,  але все ще викликає  побоювання у населення. Більш детально про процедуру та етапи реалізації ЕСКО механізму, Печерський також пояснив під час другої частини тренінгу.

Наразі у Новосанжарському районі проходить процес необхідного об’єднання територіальних одиниць в окремі ОТГ, тож відповідальність за раціональне використання енергії і коштів залежатиме від якісного енергоменеджменту на місцях. Про це наголошують організатори тренінгу – Новосанжарська райдержадміністрація та експерти ГО “ЕКОЛТАВА”.

Наостанок Володимир Печерський додав: “Зберігати енергію завжди краще, ніж заміщувати способи її споживання”

Мудрі дії місцевої влади роблять життя громад більш комфортним та створюють ширші можливості для розвитку місцевого населення.

Тому якісний енергоменеджмент – це один з таких мудрих кроків, що дозволить економити бюджетні кошти та перенаправляти їх на інші потреби людей.

Менеджер по зв’язках із громадськістю ГО «Еколтава»
Маргарита Мостова