“Найбільш яскраві та ефективні і проекти – реалізовано спільними зусиллями громадських активістів” – Мельник Юлія, голова Правління ГО “ЕКОЛТАВА”

Протягом трьох днів громадські активісти Полтавщини та суміжних регіонів напрацювали ідеї для співпраці й навчалися, як отримати фінансування на їх реалізацію.

27 – 29 липня 2017 року в українській гончарній столиці  – смт. Опішня Полтавської області відбувся навчальний тренінг “Кроки до ефективного активізму”.

30 громадських діячів та активістів з Полтавщини та сусідніх областей поглиблювали свої знання у сфері фандрейзингу та  проектного менеджменту.

Громадські організації  “ЕКОЛТАВА” та “Товариство охорони природи м. Кременчука” спільно з Національним Екологічним Центром України (НЕЦУ) у рамках проектів CLEEN: Створення коаліцій на місцях та LINK: Місцеві Ініціативи для Сталої України ініціювали навчання партнерських організацій для посилення спільної спроможності у соціальних проектах, залучення місцевих та іноземних коштів для їх реалізації.

Захід відвідали представники громадських організацій з Полтави, Диканьки, Києва, Сум, Миколаєва, Черкащини, Ужгороду, Кам’янського, Кривого Рогу та Фастова.

Члени Української Кліматичної Мережі (УКМ) – стали ведучими заходу.

З метою залучення до УКМ нових членів, розбудови партнерства на регіональному рівні,  тренерами табору виступили  – Юлія Мельник (ГО “ЕКОЛТАВА”), Олег Гапон (НЕЦУ – Полтава) та Андрій Мартинюк (ГО “Екоклуб”).

Пан Андрій поділився з колегами досвідом співпраці з великими іноземними донорами, ключовими факторами для написання конкурентоспроможних проектних пропозицій та формування життєздатних проектів.

ГО “ЕКОЛТАВА” презентувала готовий проект по сортуванню вторсировини у школах “ЧистоТак”, до  реалізації якого залучають всі дружні організації області.

Серед ідей, що варті уваги донорів, учасники виокремили наступні: розвиток неформальної екологічної освіти серед школярів, подолання безробіття  в сільських територіях, створення громадських просторів та ще багато просвітницьких заходів. 

“ЕКОЛТАВА” щиро вдячна всім учасникам табору за активну участь у доволі насиченій програмі та  напрацювання перспективних пропозицій для  співпраці. Наша команда завжди рада партнерству з вами. Ми щиро сподіваємося на подальшу міцну та продуктивну дружбу.

Від імені всіх сторін дякуємо тренеру  – Голові ради правління ГО “Екоклуб” – Андрію Мартинюку за приділений час, важливі знання та мотивацію розвиватися далі.

Організатори висловлюють подяку партнерам заходу: підрозділу Національної скаутської організації  – “Пласт – Полтава” за ресурсну підтримку  та зеленій садибі “Старий Хутір” за етно атмосферу та затишний прийом.

Менеджер зв’язків з громадськістю ГО “ЕКОЛТАВА”,
Маргарита Мостова

Фото: Олександр Харченко