23 червня у Кременчуці відбувся тренінг “Ефективне управління багатоквартирним будинком”.

Організаторами виступили Громадська організація “ЕКОЛТАВА” у партнерстві з Управлінням ЖКГ та відділом енергоменеджменту й енергетики виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Основними темами стали “зелене кредитування” енергоефективних заходів, технічний аспект енергозбережних технологій та юридичні питання залучення й використання коштів в ОСББ.

Тренінг був одним із завершальних заходів “Днів сталої енергії 2017” у Кременчуці, які тривали протягом трьох місяців у рамках підписання Угоди мерів.

Фото: Микола Рябика

Його учасниками стали 80 голів об’єднань співвласників житла.

Під час заходу було підбито підсумки двомісячного конкурсу на найкращий благоустрій будинку та прибудинкової території, ініційованого управлінням ЖКГ Кременчуцької міськради.

Начальником відділу енергоменеджменту було представлено програми, якими можуть скористатися жителі будинків на основі співфінансування у процесі впровадження енергозбережних заходів.

Фото: Микола Рябика

У рамках обміну наявним досвідом експерт із юридичних питань діяльності ОСББ, голова Ради Асоціацій “Місто Новацій” Денис Скворцов роз’яснив присутнім окремі пункти ЗУ “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність”, правове поле ОСББ у взаємодії з постачальниками послуг та органами місцевого самоврядування.

 

Фото: Микола Рябика

Представник енергосервісної компанії Артем Вірченко детально висвітлив питання поетапного впровадження енергозбережних технологій у багатоповерховому будинку – від енергомоніторингу та аудиту будівлі до встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП). При цьому експерт зазначив, що ключовим моментом у досягненні реальної економії та енергозбереження є комплексне введення таких стадій:

  • Утеплення стін, що безпосередньо дасть можливість зберігати й накопичувати тепло.
  • Встановлення ІТП – регулятора температури, що дозволить контролювати подачу тепла залежно від погодних умов і розподіляти його рівномірно по всьому багатоквартирному будинку.
  • Реконструкція системи опалення

Варто зазначити, що сам механізм економії від ІТП має особливість – відсоток зменшення витрат буде різним у кожному будинку в залежності від конструкції та системи постачання тепла до конкретної будівлі. Адже завдання ІТП  –  компроміс між економним споживанням теплової енергії та комфортною температурою в приміщенні.

Фото: Микола Рябика

Підводячи підсумки, “ЕКОЛТАВА” презентувала та розповсюдила серед учасників екологічні дайджести – інформаційні банери, які містять практичні поради щодо енергозбереження в багатоквартирних будинках, юридичні питання ефективного управління ОСББ. Матеріали готуються експертами кожні два місяці та поширюються у під’їздах жителів окремих районах  Полтавської області.

Фото: Микола Рябика

Довідка: 

Щорічні міські Дні сталої енергії в рамках Угоди мерів є ініціативою Європейської Комісії, яку підтримують політики, представники бізнесу та громадські організації, аби привернути увагу до раціональнішого виробництва та споживання викопної енергії, замислитися над перспективами часткового та поступового переходу на відновлювані джерела енергії в окремому місті, регіоні, країні та світі загалом.
Мета Днів – підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

Захід відбувся  в рамках проекту   “Центр сталого розвитку Полтавщини” за підтримки міжнародних грантових програм LINK Регіонального Екологічного Центру, та CLEEN Створення кооаліцій на місцях. Проекти фінансуються Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії, а також Європейським Союзом.

 

Маргарита Мостова

Менеджер зв’язків із громадськістю ГО “ЕКОЛТАВА”