За останні роки тенденція на використання енергоефективних технологій та відновлюваних джерел енергії стрімко зростає не лише у великих прогресивних містах,  а й в малих містечках та селах України.

А яка ж ситуація в нашому регіоні?

Протягом 2017  року  ГО “ЕКОЛТАВА” у рамках проекту “LINK: Центр сталого розвитку Полтавщини”, відвідають кілька різних районів Полтавської області, щоб наочно ознайомитися з успішними проектами, ідеями та ініціативами у сфері  енергозбереження, раціонального використання природних ресурсів і практик сталого розвитку.

А завдяки ЗМІ цей досвід може стати доступним для кожного.Тому ми, заручившись підтримкою журналістів та камер, вирушили  у наш перший  інформаційний прес-тур.

24 березня, ЕКОЛТАВА, разом з представниками регіональних медіа відвідали 4 різні локації у різних населених пунктах Чутівського та Карлівського напрямків.

17500085_1692711337695269_122621303_o

 

Підприємство з виробництва щепи у м. Карлівка

Однією з стартових локацій нашого прес-туру стало м. Карлівка, де існує  підприємство з виробництва щепи – мілко подрібнених решток деревини. На сьогодні такі відходи використовуються як біологічне паливо для твердопаливних котлів. Процес виробництва в Карлівці розпочато зовсім нещодавно, проте за короткий період справа стрімко набирає обертів.

DSC_0400

 

За словами, власника – Еміля Фільманова, матеріал закуповують навіть великі підприємства, що опалюють свої приміщення котлами на біомасі, приватні особи,  а також одна з міських лікарень.

Підприємство займається чисткою лісосмуг та узбіч доріг на території Карлівського та Машівського району. Відповідно такі деревні відходи і є основним матеріалом для кінцевого продукту – щепи.

DSC_0411

За одну добу  роботи  підприємство отримує від  15 до 20 метрів кубічних  щепи. В залежності від вологості щепи, а також виду дерева її теплотворна спроможність змінюється. Можна сказати, що в середньому 1 кубічний метр щепи заміняє 200 кубічних метрів газу.

Дитячий садок, де гріють воду за допомогою енергії сонця

Одним з  успішних пракладів застосування альтернативних джерел енергії в державних установах Полтавщинини,  є дитячий садок ”Чебурашка” в Чутівському районі, куди ми також  завітали в рамках першого туру.

DSC_0497

Відтепер, завдяки встановленню сонячних колекторів та панелей, вихованці та працівники садочку повністю забезпечені гарячим водопостачанням протягом всього року. За добу автономна геліосистема здатна нагріти до 55͒ С 500 літрів води. У сезони, коли не вистачає сонячної енергії, воду догрівають від системи опалення або електричним теном.

????????????????????????????????????

Використання колекторів дозволяє економити близько 50-60% річних витрат на підігрів води. Проект зі встановлення автономних сонячних станцій реалізовано за підтримки Фонду ПРООН (Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй) та Європейського Союзу. Керівництво садочку отримало організаційну та фінансову підтримку від Артемівської селищної ради та громади села Коханівка.

Органічна ферма, де вирощують екологічно чисті продукти та розводять каліфорнійських черв’яків

Гостинно “ЕКОЛТАВУ” та журналістів зустрічали у селі Козачому, де проживає  родина фермерів, які мають власне господарство для вирощування екологічно чистої продукції рослинництва та тваринництва. Основним принципом такого господарства,  є  закритий  цикл використання природних ресурсів. Фермер Олександр Квітчатов вирощує сою та кукурудзу без застосування пестицидів.  

DSC_0486

Уже більше 5 років він практикує вермикультивування – переробку органічних відходів за допомогою спеціального підвиду черв’яків, отримуючи гумус. Це і є той важливий органо-мінеральний комплекс для рослин, який допомогає отримати  високу врожайність культур.

DSC_0460

Таким був перший прес-тур “ЕКОЛТАВИ”. На нашу думку, він гарно демонструє, в якому напрямку рухаються українці. Ми обрали шлях енергозбереження, і готові його розвивати. Навіть жителі невеликих та малолюдних сіл, встановлюючи нові вуличні ліхтарі, надають перевагу освітленню від енергії сонця, в чому ми переконалися на власні очі.  Тож перспективи впровадження “зелених” енергетичних технологій зростають, навіть у найвіддаленіших куточках Полтавщини, що не може не радувати.

Проект  “Центр сталого розвитку Полтавщини” за підтримки міжнародних грантових програм LINK Регіонального Екологічного Центру, та CLEEN Створення кооаліцій на місцях. Проекти фінансуються Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії, а також Європейським Союзом.