10 березня ГО “Еколтава” мала нагоду побачити місцевий приклад впровадження енергозберігаючих технологій в бізнесі – полтавська комерційна компанія повністю відмовилася від мережевої електроенергії при вуличному освітленні. Тепер підприємство освітлює власну  територію автономними ліхтарями на сонячних панелях та забезпечує персонал електромобілями, що споживають накопичену енергію сонця.

17269261_751632385010924_682776840_o
На сьогодні запровадити енергозберігаючі технології організаціям і приватному сектору допомогають енергосервісні компанії, що поступово з’являються на українському ринку та пропонують послуги повного циклу — від проектування до введення в експлуатацію.

З директором однієї з таких компаній у Полтаві нам вдалося поспілкуватися.

Скоро в місті з’явиться  повноцінна виставкова зала приладів, що використовують відновлювану енергію. Серед експонатів  –  світлодіодні ліхтарі для вуличного освітлення, сонячні панелі  та інвертори різної потужності, акумуляторні баки та сонячні колектори для нагрівання води.

17273216_751632401677589_1549169973_o
За словами самого фахівця  — відновлювані джерела енергії стають все більше актуальними серед бізнесу, адже в країні фактично діє так званий “зелений тариф”, який дозволяє власникам сонячних електростанцій невикористану накопичену енергію  продавати державі за спеціальними цінами. Це  дозволяє скоротити термін окупності впровадження таких технологій.  Достовірність сказаного підтверджує і полтавський підприємець, який вже протягом сезону використовує енергозберігаючі прилади у власній справі.  Головне — це знати специфіку роботи таких приладів — максимальну потужність батарей забезпечує не тільки постійне і безперешкодне перебування під денним освітленням, а й температура поверхні приладу.

Слід відзначити, що пік виробництва енергії такими приладами  припадає не на літній сезон а скоріше  на жовтень. Тобто для максимальної ефективності батарея має бути охолодженою і не перегріватися.

За словами директора енергосервісної компанії Артема Вірченка, економія залежить від умов експлуатації системи. При порівнянні роботи дизельного генератора і сонячної панелі, слід визнати, що останні дорожчі при придбанні, але значно дешевші в експлуатації. 

IMG_8208

Послугами по впровадженню енергозберігаючих і енергоефективних заходів цікавляться  не тільки бізнес-структури, серед клієнтів компанії і держані установи та приватні особи.

Якщо говорити про світові тенденції, то такі країни як Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина мають найбільш розвинуті  технології енергозбереження. Сусідня Польща запровадила автономне освітлення пішохідних переходів і залізничних переїздів, що працюють завдяки сонячним панелям.

“Еколтава” вже третій рік поспіль займається пропагандою енергозбереження та ВДЕ в Полтавській області. В умовах скорочення резервів викопного палива у світі і Україні зокрема — це ключова тема. Енергозбереження важливе не тільки в побуті, а й бізнесі —  тобто при масовому виробництві. Представники бізнесу мають задуматися і ввести скорочення споживання дорогої енергії і запровадження “зеленої” енергетики.

Україна ще має пройти довгий шлях, довжиною приблизно 20 років, щоб зрівнятись із світовим трендом використання відновлюваних джерел енергії.  Саме такого періоду потребує наша  держава,  щоб повністю змінити цінності і орієнтири та взяти курс на енергозбереження”, — підсумувала голова правління ГО “Еколтава” Юлія Мельник.

Маргарита Мостова,
менеджерка по по зв’язках із громадськістю ГО «Еколтава»