Протягом двох тижнів, з 10 по 19 вересня, 24 полтавські школи брали участь у загальноміському конкурсі по збору вторинної сировини “ЧистоТак!”.

Це вперше у Полтаві навчальні заклади змагалися між собою з такою екологічною метою. Головний приз конкурсу  – мультимедійний проектор та екран.

“ЧистоТак!” – це конкурс між школами, у якому перемагає той навчальний заклад, який назбирав найбільше (за вагою) пластикових пляшок та макулатури, відповідно до кількості учнів.

img_1872

Переможцями конкурсу стала команда Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №35, в якій навчається лише 105 учнів. Спільними зусиллями школярам вдалося назбирати  543 кг макулатури та 65 кг пластикових пляшок. Згідно розрахунків, це означає, що на 1 учня припадає 5,7 кг зібраної вторсировини.

Також лідируючі місця зайняла Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №40 (613 кг макулатури та 18,5 кг ПЕТ- пляшок, коефіцієнт зібраної вторсировини на 1 учня становить 2,3 кг) та Полтавська гімназія №33 (2017 кг макулатури та 100 кг ПЕТ-пляшок, коефіцієнт зібраної вторсировини на 1 учня становить 2,1 кг). Загальний рейтинг шкіл за посиланням: http://www.ekoltava.org/2016/09/23/kintsevi-rezultaty-konkursu-chystotak/

22 вересня, під час відкриття фестивалю «Майстерня міста» відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу, де їм вручили головний приз конкурсу – проектор та екран для школи, а всіх учасників акції нагородили сертифікатами. Кожна команда отримає кошти відповідно до сертифікату з розрахунку за 1 кг сировини, які будуть перераховані на рахунки шкіл. Усього під час акції було зібрано 9.5 тонн макулатури та більше 1 тонни ПЕТ-пляшок (близько 25 тис. пляшок) на суму майже 25 тис. грн.

img_1948

Як зазначив координатор конкурсу, активіст ГО «Еколтава» Микола Рябика: «У нас лишились чудові враження від змагання. Дуже хотілося б, щоб надалі це був не тільки конкурс, але і постійне сортування відходів у навчальних закладах.»

Акція “ЧистоТак!” була проведена у рамках проекту “Майстерня Міста”, за ініціативи ГО “Еколтава” спільно з КО “Інститут розвитку міста” та Управлінням освіти Полтавського міськвиконкому Полтавської міської ради.

img_2021

 

Мета конкурсу: зменшити кількість сміття, яке потрапляє на сміттєзвалища. Збільшити кількість твердих побутових відходів, які йдуть на вторинну переробку. Сприяти створенню нових поведінкових звичок у школярів в питаннях поводження з відходами. Сприяти фінансовій спроможності шкіл. Сортування сміття – це можливість заробити додаткові кошти на потреби навчального закладу.

«Еколтава» і надалі буде продовжувати регіональну кампанію щодо відповідального поводження з твердими побутовими відходами та розумного споживання.